Dzien Otwartej Remizy Zdj. Osp Maslowo 998 10
fot. OSP Masłowo

Ratują i edukują – Dzień Otwartej Remizy w Masłowie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dzień Otwartej Remizy to kolejne przedsięwzięcie, które przygotowali druhowie OSP Masłowo. Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 21 października i zostało połączone z obchodzonym kilka dni wcześniej Światowym Dniem Przywracania Czynności Serca.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest 16 października, a jego celem jest przede wszystkim uświadamianie społeczeństwa, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szczególny nacisk kładziony jest na resuscytację osób, u których wystąpiło NZK, czyli nagłe zatrzymanie krążenia.

Druhowie OSP Masłowo obchodzili święto z kilkudniowym poślizgiem, czyli 21 października. Głównym punktem programu był pokaz udzielania pierwszej pomocy osobie, u której nastąpiło NZK. Pomocne w tej kwestii okazały się fantomy pożyczone z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie oraz defibrylator AED.Strażacy w przystępny sposób zaprezentowali prawidłowe używanie defibrylatora, podkreślając jednocześnie, że jest to sprzęt ratujący życie, który coraz częściej pojawia się w miejscach publicznych.

Chętni mogli sprawdzić własne umiejętności w zakresie wykonywania resuscytacji, w której przypadku ważna jest ilość wdechów i uciśnień klatki piersiowej (30:2) oraz głębokość ucisków.

Można było także zwiedzić remizę, obejrzeć sprzęt, jakim dysponują masłowscy druhowie podczas działań ratowniczo-gaśniczych, przymierzyć ubrania strażackie typu NOMEX oraz kombinezon używany podczas usuwania owadów błonkoskrzydłych.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz grillem.

Zostaw komentarz