Image
  • Home
  • Na sygnale
  • 2 wypadki i 27 zdarzeń drogowych – październik na śremskich drogach

2 wypadki i 27 zdarzeń drogowych – październik na śremskich drogach

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Comiesięczne zestawienie przygotowuje kom. Piotr Nowacki, naczelnik śremskiej drogówki. Z tego najnowszego opublikowanego przez KPP Śrem wynika, że w minionym miesiącu policjanci ruchu drogowego obsługiwali 27 zdarzeń drogowych z czego dwa to wypadki, w których były osoby ranne.

– Z analizy przygotowanej przez naczelnika drogówki wynika też, iż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu śremskiego w październiku 2022 roku było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – podaje podisnp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

W trakcie minionego miesiąca policjanci także wyeliminowali z dróg pijanych kierowców, konkretnie to sześciu, w tym jednego rekordzistę, który miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu.

Do zatrzymania tego groźnego kierowcy, który sprowadzał zagrożenie na siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego, doszło 11 października około godziny 21 w Górze. – Na szczęście nie doszło do tragedii, ale przy tej okazji, po raz kolejny, apelujemy o trzeźwość za kierownicą, bo pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie – dodaje policjantka.

Liczba zdarzeń drogowych w 2022 roku:

październiku 27
od początku roku 276

Liczba wypadków drogowych:

w październiku 2
od początku roku 11

Liczba kolizji drogowych:

w październiku 25
od początku roku 265

Liczba osób rannych:

w październiku 2
od początku roku 14

Liczba osób zabitych:

w październiku 0
od początku roku 2