|||

Uciekał, bo miał coś na sumieniu. Policyjny pościg w Śremie

Policyjny Poścgi Śrem
Policyjny pościg zakończył się po zderzeniu z innym autem / fot. KPP Śrem
Co o tym sądzisz?
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Policjanci z patrolówki ze Śremu po krótkim pościgu zatrzymali 28-letniego kierowcę peugeota. Pościg zakończył się w Nochowie, po zderzeniu uciekiniera z innym autem.


Berdychowski Wv

Zdarzenie miało miejsce 2 kwietnia br. około godziny 20:05, gdy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Śremie zauważyli peugeota poruszającego się ulicą Al. Solidarności. Kierowcą okazał się być znany funkcjonariuszom mężczyzna, który już wcześniej był zatrzymywany za brak uprawnień do kierowania. Policjanci ruszyli za pojazdem, lecz gdy kierowca zauważył radiowóz, szybko zmienił kierunek jazdy przez podwójną ciągłą.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

– W tej sytuacji funkcjonariusze na ul. Kilińskiego, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Jednak prowadzący peugeota nie zatrzymał się, tylko znacznie zwiększył prędkość i zaczął uciekać kierując się w stronę Nochowa. Uciekający, kompletnie nieodpowiedzialny mężczyzna popełniał różne wykroczenia drogowe stwarzając duże zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu, zarówno kierujących pojazdami, jak i pieszych. W Nochowie na skrzyżowaniu ul. Śremskiej i Ogrodowej spowodował kolizję z Fordem Focusem, którego kierująca, wykonując manewr skrętu w lewo, zatrzymała się, aby przepuścić inny pojazd.

– podaje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Stłuczka z innym autem nie sprawiła, że uciekinier od razu się zatrzymał. Stało się to dopiero po około 150 metrach. Wtedy mężczyzna został zatrzymany.

  Pożar w Pełczynie. Trwa walka strażaków z żywiołem [FILM]
– Faktycznie okazał się nim znany śremskiej Policji, wielokrotnie notowany, głównie za kradzieże i włamania, 28-latek, obecnie mieszkaniec powiatu gostyńskiego.

– dodaje policjantka.

Kobiecie, z którą podróżował 28-latek nic się nie stało. Również nic się nie stało osobom, które podróżowały autem, w jakie peugeot kierowany przez uciekiniera, uderzył.

Zatrzymany 28-latek miał przy sobie kilkanaście gramów metamfetaminy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się też, iż obecnie ma dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Kierowca był trzeźwy, ale pobrana została mu krew na zawartość w organizmie innych środków odurzających.

– Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Dziś, prowadzone są dalsze czynności w jego sprawie. Na pewno usłyszy zarzuty w ramach postępowania prowadzonego przez kryminalnych, ale też w związku z popełnieniem kolizji i szeregu wykroczeń w ruchu drogowym.

– przekazuje oficer prasowa śremskiej policji.

Zostaw komentarz