|||

Spotkanie wyborcze KWW Otwarty Samorząd

Dsc 1479
Mirosław Piasecki udzielił poparcia kandydatowi do sejmiku wojewódzkiego/ fot. W. Kaptur
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
1
+1
7
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

Na ostatniej prostej przed wyborami samorządowymi 2024, czyli we wtorek 2 kwietnia miało miejsce spotkanie wyborcze. Wydarzenie zorganizował KWW Otwarty Samorząd. Jakie kwestie i tematy poruszono w trakcie spotkania?


Berdychowski Wv

We wtorek (2 kwietnia) w Hotelu L’ascada odbyło się spotkanie wyborcze zorganizowane przez KWW Otwarty Samorząd. Spotkanie poprowadził kandydat na burmistrza Śremu, Mirosław Piasecki. Prócz niego o fotel burmistrza ubiega się trzech innych kandydatów. Są nimi Adam Lewandowski, Grzegorz Wiśniewski i Rafał Wachowiak. Z każdym z kandydatów na burmistrza Śremu przeprowadzono osobny wywiad na łamach naszej gazety. 


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Jest to ,,ostatnia prosta’’ przed głosowaniem, które odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia. Wyborcy w ten dzień oddadzą swój głos na wybranego kandydata na burmistrza, do rady miejskiej, czy do rady powiatu. Lokale wyborcze zostaną otwarte o godz. 7:00, a zamknięte o godz. 21:00. Tymczasem jeszcze trwa kampania wyborcza. 

Komitet prowadzi kampanię wyborczą w innym i specyficznym stylu, gdyż na mieście zostały rozwieszone banery, ale nie przedstawiają one wizerunku kandydatów, lecz postulaty komitetu. Taka forma promowania komitetu jest niecodzienna, gdyż zazwyczaj na banerach, czy plakat wyborczych znajdują się ,,twarze” kandydatów.

Nazwiska kandydatów KWW Otwartego Samorządu znalazły się na liście nr 12. Podczas spotkania również mocno wybrzmiało 12 propozycji dla mieszkańców. Są nimi:

 1. 0 zł za podatek, od nieruchomości mieszkalnych.
 2. – 50% za podatek od nieruchomości dla działalności gospodarczej.
 3. -50% opłaty za wodę i ścieki.
 4. -50% opłaty za śmieci.
 5. Przywrócenie wywozu gruzu poremontowego dla mieszkańców gminy Śrem.
 6. Niższe podatki dla działalności transportowej.
 7. Deweloperzy zobligowani do realizacji infrastruktury komunikacyjnej na osiedlach, które budują.
 8. Zbilansowany Budżet Gminy Śrem, bez wstrzymywania inwestycji i imprez masowych dla mieszkańców.
 9. Pracownicy szkół, urzędów i instytucji podległych UM Śrem – komitet informuje w tym przypadku o braku zmian, chyba że na lepsze.
 10. Zjednoczone Kluby Sportowe, Warta Śrem Klubem miejskim z poszanowaniem historii od 1921 roku.
 11. Rozwój sportu, przywrócenie lodowiska, budowa kolejnych obiektów sportowych, w tym strzelnicy sportowej.
 12. Stabilne zasady dla MŚP w Gminie Śrem i współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami na równych zasadach.
  Czekoladowe Święto - Dzień Czekolady

Mirosław Piasecki zwrócił także uwagę gości podczas spotkania na średnią wieku kandydatów z Otwartego Samorządu. Wynosi ona około 37 lat. Jak sam zaznaczył kandydatami są osoby młode. Są to także przedsiębiorcy lub osoby związane z działalnością gospodarczą. Piasecki powiedział, że jego kandydaci oprócz głównych propozycji komitetu mają swoje własne pomysły na rozwój gminy. Chociażby Sebastian Witasiak na swoich social mediach czy na zwołanej konferencji prasowej przedstawił 5 dodatkowych propozycji dla mieszkańców. 

Kandydat na burmistrza udzielił także poparcia najmłodszemu kandydatowi ze Śremu do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Jest nim Wiktor Chicheł, który startuje z KWW Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców. Chicheł podczas swojego przemówienia wyraził nadzieję na zmiany w samorządzie oraz, że nadszedł czas dać szansę wykazać się innym kandydatom w nowej kadencji, gdyż przeważnie w wyborach brylują te same nazwiska i te same osoby. 

Piasecki wyjaśnił również, że kandydaci z Otwartego Samorządu startują do Rady Miejskiej w Śremie, ale nie do Rady Powiatu w Śremie. Dzieje się tak, gdyż popierają KWW Emila Majsnera Twórzmy Przyszłość Powiatu. Podkreślił także, że utworzono KWW Otwarty Samorząd we Wrześni. Kandydaci z Wrześni startują do Rady Miejskiej, a także wystawiono kandydatów do Rady Powiatu Wrzesińskiego. 

Zostaw komentarz