|

Dolsk. „Oblicza miłości w czasach Monteverdiego”

Piękna sceneria barokowego kościoła w połączeniu z perfekcyjnym wykonaniem solistek wprowadziła publiczność w niepowtarzalny, barokowy klimat. W wykonaniu artystów: Agnieszki Budzińskiej-Bennett z ensable Peregina, Anny Budzyńskiej sopran oraz Macieja Kończaka z Ensable del Passato można było usłyszeć przepełnione smutkiem i melancholią utwory Claudio Monteverdiego, Giovanni Felice Sancesa i Sigismondo d’India. Zaprezentowane utwory pozwoliły stworzyć muzyczne odbicie trudnej miłości, wypełnionej cierpieniem, niepewnością i rozterkami serca, niezwykły świat, w którym sfery sakralne i świeckie wzajemnie się przenikają.

Dopełnieniem koncertu był kontrastujący z kontemplacyjnymi prezentacjami muzycznymi, był pełen uroku utwór zachęcający do korzystania z uroków życia w myśl horacjańskiej idei „carpe diem”.Wykonawcy podziękowali artystom zasłużonymi owacjami na stojąco, podkreślając tym samym ponadczasowość muzyki klasycznej.

Koncert odbył się w ramach trzeciej edycji festiwalu Na Gotyckim Szlaku i stanowił trzeci z czterech spotkań muzycznych, zaplanowanych w ramach przedsięwzięcia. Ostatni koncert „Barokowe miniatury zapomnianych mistrzów” odbędzie się w sobotę, 24 września w kościele pw. Piotra i Pawła w Kostrzynie Wielkopolskim.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Świat Możliwości.