W Brodnicy rusza Przepiśnik na zdrowie. Co to jest i na czym polega?

– Przepiśnik na zdrowie kierujemy do członkiń Koła, mieszkanek i mieszkańców Brodnicy. Celem projektu jest pobudzenie aktywności, zintegrowanie społeczności oraz zwrócenie uwagi na zdrowie w różnych jego odsłonach – informuje Małgorzata Sajkiewicz, sołtys Brodnicy.

W ramach działań przewidziano takie aktywności, jaki warsztaty tematyczne (artystyczne, kulinarno-dietetyczne, rozwojowe, prozdrowotne), przygotowanie w ogrodzie miejsca na ognisko, piknik sąsiedzki oraz opracowanie i wydanie Przepiśnika zawierającego przepisy na zdrowie! (Przepiśnik w formie pliku PDF i w formie drukowanej). – Terminy i szczegółowe tematy są jeszcze w trakcie uzgadniania. Jak tylko się wyklarują – damy znać – przekazuje Małgorzata Sajkiewicz.Jak się zgłosić na warsztaty albo wesprzeć inicjatywę? Form kontaktu jest kilka. Można wysłać wiadomość mailową (na adres brodniczankiaktywne@gmail.com), albo skontaktować się z Beatą Sarnowską-Czajką lub Małgorzatą Kościelniak za pośrednictwem aplikacji Messenger lub zostawić stosowny wpis pod postem na Facebooku grupy Nasza Brodnica.

fot. KGW Brodnica

Działania Przepiśnik na zdrowie realizowane przez sołectwo Brodnica oraz KGW Aktywne Brodniczanki są możliwe dzięki dofinansowaniu z konkursu mikrodotacji Wielkopolska Wiara ogłoszonym przez Centrum PISOP.