|

Sołectwo Brodnica z nowymi władzami. Kolejna kadencja Pani Sołtys Sajkiewicz!

Img 4403
Nowa Rada Sołecka (fot. NASZA BRODNICA/fb)
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W poniedziałek 8 stycznia 2024 roku w siedzibie Koła PZW nr 137 w Brodnicy odbyło się zebranie wiejsko-wyborcze Sołectwa Brodnica. Mieszkańcy wybierali swoich przedstawicieli w demokratycznym głosowaniu na podstawie statutu tej jednostki pomocniczej gminy.

Sołectwo Brodnica jest jednostką pomocniczą gminy, której mieszkańcy wspólnie z innymi Sołectwami tworzą wspólnotę samorządową Gminy Brodnica. W jej skład wchodzi wieś Brodnica.Już po zmroku 8 stycznia 2024 r. odbyło się zebranie wiejsko-wyborcze, podczas którego mieszkańcy Sołectwa Brodnica wybrali Sołtysa i Radę Sołecką Brodnicy na nową 5-letnią kadencję. Do udziału w Zebraniu Wiejskim uprawnieni są wszyscy, którzy w dniu jego zwołania są stałymi mieszkańcami Sołectwa i posiadają czynne prawo wyborcze do Rady Gminy. Sołtys oraz członkowie Rady Sołeckiej wybierani są w głosowaniu tajnym, bezpośrednim, spośród nieograniczonej liczby kandydatów, przez stałych mieszkańców Sołectwa uprawnionych do głosowania. Wybór Sołtysa i Rady Sołeckiej odbywa się na Zebraniu Wiejskim w obecności co najmniej 1/5 mieszkańców Sołectwa uprawnionych do udziału w Zebraniu. Tym sposobem wyłoniono Sołtysa i Radę Sołecką Brodnicy na nową 5-letnią kadencję w składzie:

Sołtys Brodnicy:

Małgorzata Sajkiewicz (Kościelniak)

Członkowie Rady Sołeckiej:

  • Grzegorz Giełażyn
  • Eugeniusz Jankowiak
  • Joanna Konarska
  • Magdalena Kunert
  • Waldemar Makowski
  • Alina Szczepaniak-Garwacka

„Dziękujemy za zaufanie, licząc na owocną współpracę i wspólny rozwój naszej Brodnicy”

– czytamy na grupie facebookowej „NASZA BRODNICA”.

(fot. NASZA BRODNICA/fb)

Pani Sołtys podsumowała wybory cytatem, który jest istnym mottem na obecną kadencję:

„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”

– Henry Ford.

Warto też przytoczyć kilka zdań od Pani Sołtys Małgorzaty Sajkiewicz, która kolejny raz dostała zaufanie od mieszkańców, co też nie dziwi, ponieważ wykazuje stale inicjatywę, by pobudzić kulturalnie Brodnicę.

„Przede mną kolejna 5-latka w roli Sołtyski Brodnicy. Dziękuję za zaufanie. I za wsparcie, jakie do tej pory otrzymywałam od wielu osób. Z Radą Sołecką […] będę kontynuować to, co rozpoczęliśmy, bo Brodnica to miejsce, w którym chcemy “żyć”. To “żyć” ma wiele różnorodnych odcieni, potrzeb, marzeń i oczekiwań. Cieszę się, że będziemy razem odkrywać, działać i rozwijać naszą społeczność. Zapraszam do wspólnych działań”

– napisała Sołtys na Facebooku.
Zdj. M.s Z Kwiatami E1700733413709
Sołtys Brodnicy Małgorzata Sajkiewicz (fot. archiwum prywatne)

„[…] zaangażowanie, wsparcie, życzliwość … mam nadzieję, że będą nam towarzyszyć i dodawać sił”

– dodała w jednym z komentarzy.

Zostaw komentarz