||||

Kompleks odkrytych basenów letnich powstaje w Czempiniu

Kompleks odkrytych basenów letnich powstaje w Czempiniu (źródło: Gmina Czempiń)
Kompleks odkrytych basenów letnich powstaje w Czempiniu (źródło: Gmina Czempiń)
Co o tym sądzisz?
+1
6
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

W Czempiniu rozpoczęły się prace nad długo oczekiwanym kompleksem odkrytych basenów letnich. Mieszkańcy regionu już niebawem będą mieli możliwość korzystania z nowoczesnych basenów, wodnego placu zabaw i wielu innych atrakcji dostępnych na terenie Czempińskiego Centrum Sportu.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Obecnie teren inwestycji to plac budowy, gdzie intensywnie trwają prace przygotowawcze i ziemne, obejmujące m.in. wykonanie wykopów pod niecki basenowe oraz zbiorniki przelewowe:


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

W kolejnych etapach budowy planowane są prace związane z konstrukcją niecek basenowych, a następnie zagospodarowanie terenu i niezbędna infrastruktura towarzysząca. Kompleks obejmie dwa imponujące baseny: jeden o wymiarach 25 x 8 metrów i głębokości 1,3 metra, oraz drugi o rozmiarze 20 x 7 metrów, z głębokością od 0,4 do 1 metra. Dodatkowo, wodny plac zabaw z liczba zabawkami oraz zjeżdżalniami w strefie płytkiego basenu zapewni rozrywkę dla dzieci i dorosłych.Kompleks odkrytych basenów letnich powstaje w Czempiniu
Kompleks odkrytych basenów letnich powstaje w Czempiniu (źródło: Gmina Czempiń)

– Uważamy, że zadaniem Gminy jest zapewnienie mieszkańcom odpowiedniej infrastruktury służącej rekreacji ruchowej. Budujemy zupełnie nowe miejsce spotkań, wypoczynku i wakacyjnej rekreacji. Inwestycja ma duże znaczenie dla Gminy Czempiń, z racji odległości do najbliższych plaż i zbiorników wodnych. Ta nowa inwestycja w całości jest zadaniem prowadzonym przez Czempińskie Centrum Sportu i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, dlatego też jako władze samorządowe możemy koncentrować swoje wysiłki na infrastrukturze podstawowej , jak drogi, budowa kanalizacji, czy poprawa jakości wody.

Konrad Malicki Burmistrz Gminy Czempiń.

Cieszyć może fakt, że woda w basenach będzie podgrzewana, co umożliwi korzystanie z kompleksu także w chłodniejsze dni. Jednak baseny to tylko część oferty, jaką przygotowuje inwestor. Planowane są także strefa gastronomiczna oraz pełna infrastruktura obejmująca budynek zaplecza, przebieralnie, prysznice, tereny zielone ozdobne i oświetlenie.

Cały obszar wokół basenów zostanie starannie zagospodarowany – część zostanie obsadzona trawą, inna część uzyska przyjemną plażę, a wydzielona zostanie część utwardzona.

W ramach uzupełnienia oferty aktywnego wypoczynku, Czempińskie Centrum Sportu planuje organizację różnorodnych zajęć, takich jak nauka pływania, aquarobic, animacje dla dzieci, półkolonie czy nawet obozy sportowe. Dla miłośników plaży przewidziano sprzęt rekreacyjny oraz miejsce na małą gastronomię.

Kiedy powstanie kompleks odkrytych basenów letnich w Czempiniu?

Zgodnie z harmonogramem, zakończenie prac budowlanych i oddanie kompleksu do użytku przewidziane jest na początek drugiego kwartału 2024 roku. To wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają mieszkańcy Czempinia i okolicznych miejscowości, otwierając nową erę możliwości rekreacyjnych w regionie.

źródło: czempin.pl

Jeden komentarz

Zostaw komentarz