Image
  • Home
  • Brodnica
  • Kiermasz różności, rękodzieła i słodkości w Brodnicy

Kiermasz różności, rękodzieła i słodkości w Brodnicy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W niedzielę 26 marca w Brodnicy po raz trzeci odbyło się integracyjne wydarzenie pod hasłem Sąsiedzki Kiermasz Wielkanocny w Brodnicy. Tym razem wystawcy nie tylko zasilali swoje własne portfele, ale również wspierali Młodzieżową Drużynę Pożarniczą działającą przy OSP Brodnica oraz inicjatywę CZADowyEkonom, która dedykowana jest rdzennej ludności Czadu. W ramach tego drugiego przedsięwzięcia mieszkańcy oddawali mydła w kostce oraz używane okulary, które następnie trafią do potrzebujących ludzi w Czadzie.

Na stoisku „Ekonoma” można było również nabyć oryginalne afrykańskie przedmioty, jak breloki i czy lokalne kawy. Cały zebrany w ten sposób zysk trafi właśnie na działania CZADowegoEkonoma.Jednak nie tylko to można było nabyć w Brodnicy tego dnia. Sporo rzeczy poświęcone było właśnie zbliżającym się świętą Wielkiej Nocy. Zresztą, jak sama nazwa kiermaszu na to wskazuje, zatem nie mogło zabraknąć wszelkiej maści zajączków i króliczków wielkanocnych wykonanych własnoręcznie przed rękodzielników. Tradycją każdego takiego wydarzenia w Brodnicy są oczywiście domowe wypieki serwowane przez KGW Brodniczanki. Również i w tę niedzielę nie mogło ich zabraknąć na stoiskach.

Dla dzieci również zorganizowano zabawę, tak aby by również i one tego dnia poczuły się wyróżnione. W trakcie kiermaszu odbyło się wielkie poszukiwania wielkanocnego zajączka. A tuż obok kiermaszu, w pobliskiej świetlicy wiejskiej miało miejsce wydarzenie towarzyszące – wielkanocne warsztaty dla dzieci, na których mogły one stworzyć swoją własną przytulankę w postacie zajączka wielkanocnego.