Image

Książ Rock Zone Festiwal 2022

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W niedzielę, a nie w sobotę, jak pierwotnie planowano, odbyła się kolejna edycja festiwalu Książ Rock Zone. Imprezę trzeba było przełożyć z uwagi na trudne warunki pogodowe. Jednak ani muzykom ani publiczności w dobrej zabawie to nie przeszkodziło.

Fot. D. Górna

Koncert zainaugurował występ młodej wrocławskiej grupy Neaghi, grającej progressive thrash/death metal. Następnie na scenie wystąpił Młot na Czarownice z dużą dawką hardrockowych brzmień. Trzecią gwiazdą tego wieczoru był wrocławski The Sixpounder. Ich występ był gratką dla fanów, bowiem kilka miesięcy temu zespół zapowiedział koniec wspólnej działalności. Muzycy postanowili poświęcić się innym, osobnym projektom.

Zwieńczeniem i zarazem wisienką na torcie był występ grupy TSA, w składzie: Janusz Niekrasz, Marek Kapłon i Damian Michalski. Grupa stanowi osobne, równoległe przedsięwzięcie artystyczne mające na celu kontynuację muzycznych tradycji zespołu TSA.

Na koniec przypomnijmy, że Książ Rock Zone Festiwal to muzyczny projekt, który narodził się kilkanaście lat temu z ogromnej miłości i pasji do muzyki rockowej. Jest to projekt, który z każdą kolejną edycją stawał się coraz popularniejszy nie tylko w naszym regionie, ale w całym kraju meldując się na stałe na festiwalowej mapie Polski. Książ Rock Zone Festiwal to impreza, na którą przyjeżdżają miłośnicy rocka z całego kraju. A za projektem stoi Michał Zakrzewski, który przy wsparciu CK Książ Wlkp. i gminy Książ Wlkp. tworzy to wyjątkowe widowisko.