||

Dachowanie zakończone śmiercią kierowcy peugeota

Do wypadku doszło około godziny 21.30 na trasie z Czempinia do Słonina. W zdarzeniu udział brał tylko jeden pojazd, wewnątrz którego znajdowała się jedna osoba – to kierujący pojazdem. To właśnie ta osoba, około 60-letni mężczyzna, poniosła śmierć na miejscu. Okoliczności wypadku są wyjaśniane przez policję. Wstępne ustalenia wskazują jednak na niedostosowanie prędkości do warunków jezdnych.

Auto wypadło z drogi i dachowało


VW_Berdychowski_400_150(1)

Samochód marki peugeot 206 którym podróżowała ofiara, na łuku wypadł z drogi, uderzył w przydrożny rów i zaczął rolować, zatrzymując się następnie na dachu.Osoba, która zawiadomiła służby o zdarzeniu próbowała pomóc poszkodowanemu, jednak ten nie wykazywał funkcji życiowych oraz był zakleszczony we wraku. Żeby wydobyć poszkodowanego konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Na ratunek dla kierowcy było już jednak za późno. Lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

Dachowanie Czempiń - Słonin
fot. B. Sekuła / KnS

Decyzją prokuratora ciało denata przetransportowane zostało do zakładu medycyny sądowej, gdzie zlecona będzie sekcja zwłok. Śledczy wtedy dowiedzą się również, czy w chwili wypadku ofiara znajdowała się pod wpływem alkoholu lub innych środków podobnie działających.

Czarna seria w regionie trwa

Wczorajszy tragiczny wypadek to siódme zdarzenie w odstępie zaledwie tygodnia, w którym w regionie doszło do śmiertelnego wypadku. Czarną serię rozpoczął 19-latek z powiatu gnieźnieńskiego. Malutkie dziecko, które jechało busem w jaki uderzył 19-latek, nadal walczy o życie.

Następnie w Gaju Wielkim (powiat szamotulski) w wyniku wypadku zginął również 19-latek. Dwie młode osoby, w tym 16-latek poniosły śmierć w głośnym wypadku w Poznaniu. Nie możemy również zapomnieć o 77-letnim seniorze, który pod Kórnikiem wpadł autem pod pociąg. I wreszcie także wczoraj na trasie Wronki-Sieraków auto osobowe uderzyło w drzewo. W wyniku tego 46-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Bezpieczeństwo podczas długiego weekendu

Przed nami długi weekend, czas wyjazdów do rodzinny i odpoczynku od codziennej pracy. Ruch na drogach będzie w tych dniach wzmożony. Warto więc wyruszyć wcześniej i wypoczętym, a przede wszystkim zachować ostrożność na drodze.