|

Zaproszenie na dolską majówkę

Tegoroczna majówka w Dolsku zapowiada się ciekawie. Świętowanie rozpocznie Kozi Jarmark, czyli imieniny miasta (1 maja). Impreza odbędzie na dolskim rynku, a jej rozpoczęcie zaplanowano na godz. 15.00.

W programie „Koziego Jarmarku” znalazły się następujące punkty:– prezentacje artystyczne;

– „Kopalnia Marzeń” – animacje dla dzieci;

– wystawy rękodzielnicze;

– stoiska gastronomiczne.

Do 27 kwietnia trwają zapisy osób, które chciałyby zaprezentować swój talent. Może to być piosenka, taniec, skecz, wiersz lub… zupełnie coś innego. Nie ma ograniczeń wiekowych. Występować można indywidualnie, w duecie lub większej grupie. Zapisy w Bibliotece Publicznej MiG Dolsk (tel. 61 28 25 212).

Przyjmowane są również zgłoszenia rękodzielników, artystów, kolekcjonerów, KGW, a także innych organizacji oraz osób prywatnych, które chcą zaprezentować podczas festynu własne stoiska.

Kolejne uroczystości i imprezy odbędą się 3 maja. O godz. 10.00 w kościele farnym w Dolsku odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Równolegle, na dolskim Orliku, rozpoczną się Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej Drużyn Sołeckich. Szczegółowe informacje oraz regulamin można znaleźć na stronie MGOSiR Dolsk (www.osir.dolsk.pl).

O godz. 13.00 na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Dolsku rozpocznie się strzelanie drużynowe o Puchar Burmistrza MiG Dolsk. Natomiast o godz. 14.00 chętni będą mogli zwiedzić dolską strażnicę i bliżej poznać działalność ochotników. Okazją ku temu będzie Dzień Otwartych Strażnic.