Image
  • Home
  • Aktualności
  • Nochowo. Chodnik zanieczyszczony obornikiem. Kto powinien go uprzątnąć?

Nochowo. Chodnik zanieczyszczony obornikiem. Kto powinien go uprzątnąć?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Otrzymaliśmy sygnał od mieszkańca Nochowa, że we wsi doszło do zanieczyszczenia chodnika obornikiem. Zdaniem mężczyzny, jest go tyle, że nie można przejść suchą stopą i trzeba uciekać na trawnik. Sprawdziliśmy, jak sprawy się mają.

Rzeczywiście na kilku metrach chodnika wzdłuż trasy wojewódzkiej 432 znajduje się obornik, jednak nie jest jego tak wiele, jak wynikało z zawiadomienie zbulwersowanego faktem mieszkańca wsi. Owszem, jest on widoczny i wyraźnie odróżnia się od szarej kostki brukowej, ale przy braku finezji i gracji, można ominąć te nieczystości i stąpać suchą stopą po czystej kostce brukowej.

Sam chodnik leży w bezpośrednim sąsiedztwie pola, na którym gospodarz nie tak dawno musiał rozrzucać obornik – nie tylko go widać, ale również intensywnie czuć. Część z niego trafiła na pobliski chodnik, choć nie powinna.

fot. M. Czubak

Co do zasady usunięciem zabrudzenia chodnika powinien zająć się sprawca, czyli dokładnie tak samo, jak w przypadku zanieczyszczenia drogi błotem z pola czy placu budowy. Tutaj jak widać rolnik nie dopełnił tego obowiązku i chodnik pozostał taki, jak na załączonych zdjęciach. Co w takiej sytuacji? Osobie, której przeszkadza taki stan rzeczy radzimy zgłosić sprawę bezpośrednio u sprawcy rozrzucenia obuwnika na chodniku i poprosić go o uprzątnięcie zanieczyszczenia. Jeśli to nie poskutkuje, albo nie można ustalić sprawcy samemu, warto sprawę zgłosić do śremskiej straży miejskiej.