Image
  • Home
  • Śrem
  • Jubileuszowy Dąb w Słonecznej Gromadzie

Jubileuszowy Dąb w Słonecznej Gromadzie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W 2022 roku „Słoneczna Gromada” uroczyście świętuje 50-lecie powstania przedszkola. To ważny czas dla całej społeczności. Kadra placówki szykuje szereg ciekawych wydarzeń i niespodzianek dla najmłodszych. Natomiast uroczysta gala z okazji Jubileuszu 50-lecia Przedszkola odbędzie się 25 maja w Muzeum Śremskim.

Tymczasem przedszkolaki już dziś przyjmują prezenty. Jednym z nich jest okazały dąb, który podarowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Śremskiej. Drzewo zostało uroczyście wkopane w przedszkolnym ogrodzie w czwartek, 21 kwietnia. Wydarzeniu towarzyszył występ dzieci z grup Muminki i Pszczółki. Maluchy wykonały wesołe wiosenne piosenki. Następnie została zakopana, specjalnie przygotowana przez najmłodszych, kapsuła czasu, która zawierała obrazki, wspomnienia oraz pamiątkowy list .Fot. D. Górna

Obok kopuły został wkopany Dąb Jubileuszowy. Pomagali burmistrz Śremu Adam Lewandowski, naczelnik pionu edukacji Barbara Jabłońska, dyrektor przedszkola Elżbieta Kubera oraz oczywiście przedszkolaki, którym najbardziej podobało się podskakiwanie i ubijanie ziemi wokół drzewa. Na koniec dąb został sumiennie podlany i ozdobiony pamiątkową tabliczką.

Warto wspomnieć, że drzewo to nie jedyny prezent, jaki trafił w ostatnich dniach do przedszkola. W holu budynku pojawiły się kolorowe kredki, a konkretnie pojemniki na odpady w kształcie kredek, które mają zachęcać dzieci do prawidłowej segregacji śmieci. – Dbajmy o nasz piękny zielony Śrem – prosił burmistrz.

Fot. D. Górna

Przypomnijmy, że przedszkole nr 2 „Słoneczna Gromada” powstało w 1972 roku i zostało zbudowane z inicjatywy mieszkańców Śremu. – Największym atutem naszego przedszkola jest duży, piękny ogród z licznymi drzewami i krzewami oraz nowoczesne i kreatywne zestawy do zabaw ogólnorozwojowych – wspomina dyrektor przedszkola.