|

Jubileuszowy Dąb w Słonecznej Gromadzie

W 2022 roku „Słoneczna Gromada” uroczyście świętuje 50-lecie powstania przedszkola. To ważny czas dla całej społeczności. Kadra placówki szykuje szereg ciekawych wydarzeń i niespodzianek dla najmłodszych. Natomiast uroczysta gala z okazji Jubileuszu 50-lecia Przedszkola odbędzie się 25 maja w Muzeum Śremskim.

Tymczasem przedszkolaki już dziś przyjmują prezenty. Jednym z nich jest okazały dąb, który podarowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Śremskiej. Drzewo zostało uroczyście wkopane w przedszkolnym ogrodzie w czwartek, 21 kwietnia. Wydarzeniu towarzyszył występ dzieci z grup Muminki i Pszczółki. Maluchy wykonały wesołe wiosenne piosenki. Następnie została zakopana, specjalnie przygotowana przez najmłodszych, kapsuła czasu, która zawierała obrazki, wspomnienia oraz pamiątkowy list .

Fot. D. Górna

Obok kopuły został wkopany Dąb Jubileuszowy. Pomagali burmistrz Śremu Adam Lewandowski, naczelnik pionu edukacji Barbara Jabłońska, dyrektor przedszkola Elżbieta Kubera oraz oczywiście przedszkolaki, którym najbardziej podobało się podskakiwanie i ubijanie ziemi wokół drzewa. Na koniec dąb został sumiennie podlany i ozdobiony pamiątkową tabliczką.

Warto wspomnieć, że drzewo to nie jedyny prezent, jaki trafił w ostatnich dniach do przedszkola. W holu budynku pojawiły się kolorowe kredki, a konkretnie pojemniki na odpady w kształcie kredek, które mają zachęcać dzieci do prawidłowej segregacji śmieci. – Dbajmy o nasz piękny zielony Śrem – prosił burmistrz.

Fot. D. Górna

Przypomnijmy, że przedszkole nr 2 „Słoneczna Gromada” powstało w 1972 roku i zostało zbudowane z inicjatywy mieszkańców Śremu. – Największym atutem naszego przedszkola jest duży, piękny ogród z licznymi drzewami i krzewami oraz nowoczesne i kreatywne zestawy do zabaw ogólnorozwojowych – wspomina dyrektor przedszkola.