|||

Nowy stadion dla śremskich przedszkolaków

Img 20231013 123318 Easy Resize.com 1
Tak wygląda nowa arena dla przedszkolaków ze ,,Słonecznej Gromady''/ fot. W. Kaptur

Podczas ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego jednym ze zwycięskich projektów została arena sportowa przy przedszkolu nr 2 Słoneczna Gromada w Śremie. Jest to jeden z niewielu w Polsce przedszkolny stadion sportowy z trybunami.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Przedszkole jest bardzo aktywną społecznością i co roku organizowało olimpiadę sportową dla dzieci z gminy Śrem. Nowy, unowocześniony stadion z pewnością zostanie odpowiednio użytkowany. Wzrośnie również atrakcyjność zawodów sportowych dla dzieci.

Dzięki ludziom, którzy na nas głosowali, projekt zdobył największą ilość głosów w ogóle. Także bardzo się cieszymy i dziękujemy partnerowi — Szkole Podstawowej nr 6, z którą współpracowaliśmy. Projekt powstał w wyniku działań oddolnych jednego z naszych rodziców. Bo naszą bolączką długotrwałą było to, że nasze boisko było w stanie już naprawdę bardzo, bardzo zrujnowanym. Nastąpiła konieczność tego remontu, a nawet odnowienia go. Całkowicie od nowa. Dlatego rodzice się tutaj skrzyknęli. Pan Tobiasz Binkowski i nasz rzeczoznawca opracowali projekt i złożyli go do urzędu. Potem było głosowanie. Projekt ten został zrealizowany pod koniec września. Firma, która go wykonywała, pracowała super, ponieważ my tutaj śledziliśmy okiem dziecięcym, okiem pracowniczym, w ciągu całego września postęp tych robót. Dzieci były zadowolone, bo mogły zobaczyć proces budowy. Firma naprawdę bardzo rzetelna, bardzo sumienna, bardzo miła i współpracująca z nami

– wyjaśniła w rozmowie dyrektor przedszkola Elżbieta Kubera.Na nowej sportowej arenie pojawiły się kolorowe trybuny, które pomieszczą 144 widzów. Ścieżkę obłożono kostką brukową. Sama bieżnia robi ogromne wrażenie. Na środku będzie trawa do różnych aktywności ruchowych. Jak zdradziła nam dyrektor Elżbieta Kubera, istnieje możliwość, że powstaną jeszcze dwie bramki piłkarskie. Jak na razie wszystko na nowo zaczyna się rozkręcać. Niestety, ale przez okres pandemii przedszkole musiało przerwać coroczną spartakiadę, a potem obiekt był tak zniszczony, że nie nadawał się do organizowania zawodów dla dzieci. 

Prawdopodobnie spartakiady dla przedszkolaków z gminy Śrem powrócą w następnym roku albo zmienią swoją formułę. Jak poinformowała nas dyrektor przedszkola, to wszystko zależy od uchwały rady pedagogicznej. Jak na razie mają różne pomysły na rozwój, które pragną zrealizować.

Gmina Śrem szuka pieniędzy na modernizację sportowej areny

Problemy po drodze

Na koniec przypomnijmy, że inwestycja napotkała na problemy finansowe, bowiem na modernizację areny gmina Śrem zabezpieczyła kwotę 239 902,30 zł brutto. Tymczasem do przetargu przystąpił tylko jeden oferent – firma Usługi Ogólnobudowlane Adam Hołderny, która zaproponowała kwotę znacznie przewyższającą założenia urzędu. Wykonawca zaproponował ofertę wysokości 393 600 zł. Wówczas burmistrz o wsparcie finansowe inwestycji poprosił samorząd województwa wielkopolskiego.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz