Image
fot. D. Górna

Gmina Śrem szuka pieniędzy na modernizację sportowej areny

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wracamy do tematu przetargu na modernizację sportowej areny, znajdującej się przy śremskim przedszkolu „Słoneczna Gromada”. Gmina zaplanowała na ten cel za mało pieniędzy. Ratunku szuka w samorządzie województwa wielkopolskiego.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Na wstępie przypomnijmy, że w połowie lipca br. śremski ratusz rozpisał przetarg na roboty budowlane związane z modernizacją sportowej areny w przedszkolu Słoneczna Gromada. Projekt ten wygrał w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Śremu.

Już wkrótce powstanie sportowa arena w przedszkolu Słoneczna Gromada w Śremie

Przedmiotem zamówienia pn. „Sportowa arena przy przedszkolu nr 2 w Śremie” było wykonanie mini bieżni lekkoatletycznej, trzech torów oraz nowej trybuny z 144 krzesełkami na widowni i komunikacją. Na ten cel w budżecie gminy Śrem zabezpieczono kwotę 239 902,30 zł brutto.Tymczasem do przetargu przystąpił tylko jeden oferent – firma Usługi Ogólnobudowlane Adam Hołderny, która zaproponowała kwotę znacznie przewyższającą założenia urzędu. Potencjalny wykonawca zaproponował ofertę wysokości 393 600 zł. Co w tej sprawie zrobił burmistrz? Skąd weźmie brakujące ponad 153 tys. zł? O to zapytaliśmy urzędników śremskiego magistratu.

Trwają uzgodnienia z samorządem województwa wielkopolskiego nt. finansowania inwestycji

– potwierdza Julia Projs

Czekamy zatem na dalszy rozwój sytuacji.

Zostaw komentarz