„Gietrzwałd 1877. Wojna Światów”, czyli kino według RŚK

W sobotę 1 Marca o godz. 17.00 w Sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie Ruch Śremskich Konserwatystów zorganizowali w porozumieniu z Fundacją Osuchowa pokaz filmu Grzegorza Brauna pt. „Gietrzwałd 1877. Wojna Światów”.
Spotkanie nie było tylko pokazem filmu, a tak naprawdę I Forum Ruchu Śremskich Konserwatystów i liderzy stowarzyszenia zaplanowali kilka punktów programu przed obrazem. Publiczność wchodząca na salę jeszcze przed godz. 17.00 była witana muzyką na żywo.
Na początek zawierzono modlitewnie spotkanie ustami członka honorowego stowarzyszenia ks. prałata Mariana Bruckiego. W imieniu RŚK ze sceny przywitali Maciej Borowski, Szymon Pietrowski oraz Arkadiusz Węgielski.
„Ruch Śremskich Konserwatystów to swoistego rodzaju formacja integrującą środowisko osób o poglądach konserwatywnych, identyfikujących potrzebę podejmowania działań związanych z obrona i promowaniem wartości katolickich rozumianych jako „Bóg – Honor – Ojczyzna”, na w swoim działaniu kierująca się zasada „Ad mairem Dei gloriam” – na wiekszą chwałę Bożą.” – wyjaśniają członkowie.
Wzruszającym momentem wydarzenia była agitacja na rzecz zbiórki pieniędzy dla małego Feliksa, który walczy z guzami Wilmsa zlokalizowanych w kilku częściach ciała. Mama chłopca i pani dyrektor szkoły, do której uczęszcza opowiedziały o walce z chorobą. Zbiórkę można wesprzeć pod linkiem:
Następnie głosu udzielono przedstawicielom Fundacji Osuchowa, odpowiedzialnej za wydanie filmu oraz partii Konfederacja Korony Polskiej, powołanej przez Grzegorza Brauna, reżysera. Na miejscu można było zakupić książkę polskiego polityka „Gietrzwałd 1877. Nieznane konteksty geopolityczne” oraz jego poprzedni film „Luter i rewolucja protestancka”. Frekwencja dopisała, ponieważ na sali pojawiło się ok. 150 osób.
„Gietrzwałd 1877. Wojna Światów” to obraz, który pokazuje historię niezwykłego wydarzenia, które miało miejsce w 1877 roku w Gietrzwałdzie – jedynym uznanym przez Kościół Katolicki miejscem objawienia Matki Bożej na ziemiach polskich. Film reżysera Grzegorza Brauna, którego producentem jest Włodzimierz Skalik to fascynująca podróż do przeszłości, która ożywia dawne wydarzenia i pozwala spojrzeć na nie w nowym świetle. Film inspiruje i prowokuje do refleksji.




































(fot. Wiktor Chicheł)
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.