Druhowie z Mszczyczyna okazali się najlepsi. Gminne zawody strażackie w Dolsku

Gminne Zawody Strazackie W Dolsku Fot K. Mejza 5

W sobotę, 13 lipca na boisku sportowym w Dolsku odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Jak przebiegała rywalizacja?

E69cc50f 5273 4eef A8c5 4668aad71c6d

Sztafeta i bojówka – to zadania, które stanowią nieodłączny element zawodów strażackich. Drużyny OSP z gminy Dolsk rywalizowały w sobotę, 13 lipca na boisku sportowym w Dolsku. Organizatorem wydarzenia był zarząd gminny OSP.

Do dwóch razy sztuka

Pierwotnie gminne zaplanowano na czerwiec. Niestety, przeszkodą okazała się kapryśna pogoda, a dokładniej intensywne opady deszczu., efektem których była woda zalegająca na płycie boiska. Ze względu na bezpieczeństwo organizatorzy postanowili przesunąć zawody na 13 lipca.

Tym razem nic już nie stanęło na przeszkodzie. Pogoda dopisała, frekwencja także. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny seniorów, w tym jedna reprezentacja kobiet oraz pięć drużyn MDP. Swoje drużyny wystawiły jednostki OSP z Lubiatowa, Małachowa, Masłowa i Mszczyczyna.

Sztafeta i bojówka

Wzorem lat ubiegłych, druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich była sztafeta, czyli tor przeszkód. Do zadań druhów należało pokonanie rowu, ściany, tunelu i płotka, slalom oraz prawidłowe podłączenie węży. Bojówka polegała natomiast na strąceniu tarczy i pachołków po rozwinięciu linii bojowej. Drużyny MDP nie uruchamiały motopompy, ich zadaniem było trafienie strumieniem wody do celu za pomocą hydronetki.

Druhowie z Mszczyczyna niepokonani

Rywalizacja była zacięta, przebiegała jednak w zdrowej, sportowej atmosferze. Wśród seniorów niepokonana okazała się drużyna z Mszczyczyna, która – nota bene – jako jedyna wystawiła także drużynę kobiecą. Miejsce drugie zajęli druhowie z Lubiatowa, a na trzecim uplasowali się przedstawiciele OSP Małachowo.

Wśród drużyn kobiecych zwyciężyły druhny z Mszczyczyna, które udowodniły, że pod względem sprawności i współpracy w niczym nie ustępują mężczyznom.

W przypadku MDP konieczna okazała się dogrywka między drużynami z Masłowa i Lubiatowa. Zwyciężyli młodzi strażacy z Lubiatowa, na miejscu drugim znalazła się MDP Masłowo, a na trzecim MDP Małachowo.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary uraz upominki, które wręczyli: komendant gminny OSP gminy Dolsk – Bartosz Nowicki, prezes gminny OSP gminy Dolsk – Andrzej Łukaszyk oraz burmistrz MiG Dolsk – Tomasz Frąckowiak.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *