4
Na pierwszym treningu pojawiło się sporo nowych twarzy, a więc głównie młodych zawodników, który chcieliby grać w Warcie - fot. M.Fujak

Pierwszy trening Warty bez trenera Michała Mocka

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Piłkarze Warty wznowili dziś treningi i tym samym rozpoczęli przygotowania do występów na boiskach IV ligi. Co ciekawe, zabrakło trenera Michała Mocka, a także kilku piłkarzy, którzy wywalczyli awans. Sporo było za to nowych (testowanych) zawodników.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Czasu na przygotowania mało, bo pierwszy mecz w IV lidze czeka Wartę już 4 sierpnia.

29 zawodników na pierwszym treningu
Wszystko wskazuje na to, że kadra na nowy sezon mocno będzie odbiegać od tej, która wywalczyła awans. Na pierwszym treningu stawiło się sporo, bo aż 29 zawodników, ale większą połowę stanowili piłkarze testowani. Pod nieobecność trenera Michała Mocka, który kończy urlop i wraca z wakacji, zajęcia poprowadził jego asystent – Tomasz Gendera. W tym tygodniu piłkarze trenować będą trzy razy, a w piątek czeka ich pierwsza gra kontrolna z Koroną Piaski, z którą zmierzą się również na inaugurację sezonu. Po tym sparingu zapadną pierwsze decyzje personalne, co do testowanych zawodników.

Bez Henriqueza, Buczmy, Torrado i nie tylko…
Długa była lista nieobecnych zawodników. Rozmowy o przedłużeniu umów okazały się bowiem trudne. Nie ze wszystkimi zarząd doszedł bowiem do porozumienia. Wciąż waży się przyszłość Luisa Henriqueza, który póki co nie przystał na warunki, jakie zaproponowała mu Warta. „Nie dogadał” się także Brian Torrado. Argentyńczyk szuka sobie nowego klubu. Konkretną propozycję z trzecioligowej Kotwicy Kórnik otrzymał z kolei Damian Buczma i dołączy do beniaminka. Wiadomo już także, że w Warcie nie zagrają Mikołaj Berger, Aleksander Kaptur i Jakub Kozłowski. Pierwszą dwójką zainteresowany jest Kłos Zaniemyśl. Odszedł także Mateusz Pietrowski, który został trenerem KSGB Manieczki.  

Miłosz Przybecki nową „gwiazdą”
Warta ma już jednak nową „gwiazdę”, a więc zawodnika z ligową przeszłością. We wtorek oficjalny kontrakt z klubem podpisał bowiem Miłosz Przybecki. 33-letni skrzydłowy swoją przygodę z piłką zaczynał w Czempiniu. W swojej karierze występował na poziomie Ekstraklasy w Polonii Warszawa, Zagłębiu Lubin, Pogoni Szczecin i Ruchu Chorzów.  Łącznie na najwyższym szczeblu rozegrał 95 spotkań i strzelił 10 goli. Przez pół roku (jesień 2022) grał także na Islandii. W sezonie 2022/2023 występował w Szturmie Junikowo Poznań, który nazywany był Wieczystą z Wielkopolski (ostatecznie klub upadł), a ostatni sezon spędził w czwartoligowej Mazovii Mińsk Mazowiecki.

Zostaw komentarz