Img 3074
Zabawa taneczna Dj'a Woyt@sa (fot. Wiktor Chicheł)

Dni Mechlina 2024, czyli udana zabawa pod słońcem

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotę 6 lipca ok. godz. 15.00 rozpoczęły się Dni Mechlina organizowane przez tutejsze sołectwo. Odbyły się zawody zręcznościowe, szkolenia pierwszej pomocy, koncerty i zabawa taneczna.

Całość rozpoczęła się przy świetlicy wiejskiej. Tradycyjnie na początku wydarzenia wszystkich uczestników przywitał sołtys Mechlina – Stanisław Ratajczak.

Dla najmłodszych zorganizowano dmuchany zamek, przejażdżki na kucyku oraz różne animacje. Podczas imprezy pojawili się również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Niesłabin. Strażacy przeprowadzili kurs pierwszej pomocy i zaprezentowali swój bojowy wóz. Dla starszych przygotowano natomiast zawody z różnymi konkurencjami jak wbijanie młotkiem gwoździa.

Funkcjonowała przez cały event kawiarenka serwująca domowe ciasta, lody i napoje bez- i alkoholowe, którą przygotowali członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Mechlin. Ponadto zorganizowano grilla, z którego można było zjeść m.in. kiełbasy.

Na przygotowanej scenie wystąpili Zuzia – DJ Sky.Mouse oraz kapela podwórkowa. Natomiast gwiazdą wieczoru był znany już w Śremie raper Marek MRK Skrzypczak, który wykonał swoich kilka utworów podczas półgodzinnego koncertu. Po zakończeniu doszło do niespodziewanego wydarzenia, kiedy mechliński wykonawca z tzw. podziemia zaproponował MRK freestyle. Bobson poprosił o trzy słowa i otrzymał od Skrzypczaka: szkoła, kościół, pieniądze. Tym sposobem oboje przez kilka minut wymyślali rymy, co bardzo przypadło do gustu publiczności.

Na zakończenie imprezę taneczną rozkręcił Dj Woyt@s, który przygotował playlistę pod seniorów, przeważająca liczba.

Festyn z okazji Dnia Mechlina to impreza, która odbywa się cyklicznie. Wydarzenie jest organizowane w okolicach 11 lipca, kiedy przypada święto patrona miejscowości – św. Benedykta.

Zostaw komentarz