Euro W Dalewie Wegry
Zwycięzcy Euro w Dalewie – ekipa Dietetyk Bieniek (Węgry) wraz z organizatorami

Węgry wygrywają Euro w Dalewie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W Niemczech trwa Euro 2024, a w minioną sobotę na boisku w Dalewie rozegrano Euro dla amatorów piłki nożnej. Najlepsza w stawce okazała się reprezentacja Węgier, w którą „wcieliła” się ekipa Dietetyk Bieniek.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Organizatorami Euro byli trenerzy Amicusa Mórka/Warta II Śrem tj. Wojciech Onsorge i Tomasz Gendera. Na ich zaproszenie odpowiedziało 13 zespołów. Drużyny podzielono na trzy grupy eliminacyjne, które rywalizowały na dwóch boiskach. Po rozegraniu 35 spotkań przystąpiono do fazy pucharowej. Ostatecznie w finale Węgry (Dietetyk Bieniek) spotkały się z Albanią (Czarni Czerniejewo). Zanosiło się na rzuty karne, ale ostatecznie bramkę na wagę turniejowego zwycięstwa zdobyła reprezentacja Węgier. Trzecie miejsce zajęli Niemcy (Pio Kom Transformers), którzy w decydującym meczu pokonali 3:1 Włochów (Piłkorze do piątku).

Królem strzelców Euro w Dalewie został Hubert Szyszka, który bronił barw Polski (Złote Orły). Mimo iż zespół nie odegrał znaczącej roli to Szyszka koronę zapewnił sobie praktycznie w jednym ze spotkań, w którym popisał się nie lada wyczynem strzelając 7 goli. Statuetką dla najlepszego bramkarza uhonorowany został Lucjan Trefon (Dietetyk Bieniek).

W rolę „Szymonów Marciniaków” wcielili się Ryszard Wyrzykiewicz i Wojciech Onsorge.

Zostaw komentarz