Danie Wspolnych Chwil W Nowieczku Fot. Solectwo Nowieczek 2
  • Home
  • Aktualności
  • „Danie Wspólny Chwil”. Seniorzy integrowali się w Nowieczku

„Danie Wspólny Chwil”. Seniorzy integrowali się w Nowieczku

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

„Danie wspólnych chwil” to kolejny projekt realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Nowieczek. Środki na realizację przedsięwzięcia zapewniła Fundacja Biedronki.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Wspólny posiłek i integracja

48 osób wzięło udział w drugim spotkaniu realizowanym w ramach projektu „Danie Wspólnych Chwil”. Wśród uczestników, oprócz mieszkańców Nowieczka, znaleźli się również członkowie stowarzyszenia „Stale Aktywni” z Dolska.

W zamyśle organizatorów miało to być spotkanie przy grillu. Plany trzeba było jednak zmienić ze względu na niepewną pogodę. Sołectwo Nowieczek może pochwalić się piękną, wygodną świetlicą, więc przygotowanie poczęstunku nie stanowiło problemu. Na stołach pojawił się bigos, kiełbasa z grilla oraz sałatki. Nie zabrakło również ciasta oraz przekąsek.
Wspólnie spędzony czas upłynął w przyjaznej, serdecznej atmosferze. Były rozmowy, wspomnienia, wymiana doświadczeń.
Uczestników spotkania odwiedził również burmistrz miasta i gminy Dolsk – Tomasz Frąckowiak.
Kolejne spotkanie zaplanowano na koniec lipca. Zgodnie z wytycznymi, w ramach projektu musi odbyć się sześć tego typu wydarzeń, a przerwa między kolejnymi nie może być krótsza niż trzy tygodnie. Ostatnie spotkanie planowane jest w grudniu.


Akcja Fundacji Biedronka dla seniorów z całej Polski

Akcja Fundacji Biedronka „Danie Wspólnych Chwil” adresowana jest do Kół Gospodyń Wiejskich z całego kraju. „Celem programu „Danie Wspólnych Chwil” jest przeciwdziałanie samotności osób starszych poprzez zaproszenie ich do wspólnego stołu. Chcemy zachęcić seniorów do wyjścia z domu i spędzenia czasu z innymi ludźmi” – czytamy na stronie Fundacji Biedronka.
Fundacja Biedronki finansuje zakup produktów spożywczych, przekazując KGW e-bony na zakupy w sklepach sieci Biedronka. Organizatorzy spotkań mogą ponadto liczyć na wsparcie dietetyczki, gadżety przydatne podczas organizacji poszczególnych wydarzeń, a także konkursy z nagrodami.

W tegorocznej akcji udział bierze 1110 organizacji z całej Polski. W skali kraju w ciągu miesiąca w tego typu przedsięwzięciach uczestniczy blisko 21 tysięcy osób. W powiecie śremskim, oprócz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Nowieczek, uczestniczą m.in. Koła Gospodyń Wiejskich z Lucin, Międzychodu, Mórki oraz Wyrzeki.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]