448496227 3307064899599353 562599614187883244 N
Uczniowie ZSP: Mikołaj Krawczyk, Jan Pazgrat i Cezary Jurga. Fot: S. Witasiak
  • Home
  • Aktualności
  • Uczniowie ZSP odnieśli sukces na szczeblu krajowym. Odebrali również podziękowania i nagrody w Śremie

Uczniowie ZSP odnieśli sukces na szczeblu krajowym. Odebrali również podziękowania i nagrody w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

We wtorek 18 czerwca w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Uczniowie ZSP w Śremie: Cezary Jurga, Mikołaj Krawczyk i Jan Pazgrat otrzymali podziękowania oraz nagrody z rąk starosty śremskiego Piotra Ruty, naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego kom. Piotra Nowackiego, zastępcy komendanta kom. Dawida Lempaszaka i oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji podinsp. Ewy Kasińskiej. Uczniom towarzyszyli dyrektor Wisława Frydryszak i opiekun grupy Maciej Walewski.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Droga do finału

Na początku drużyna Zespołu Szkół Politechnicznych zwyciężyła w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Następnie w maju ekipa z ZSP reprezentowała nasz powiat w etapie wojewódzkim. Tam pierwszy raz w historii udało się zwyciężyć drużynie ze Śremu. Dzięki temu otrzymali przepustkę do ogólnopolskiego finału. Chłopacy otrzymali również Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Wrocławski sen młodych reprezentantów Śremu

3 i 4 czerwca we Wrocławiu odbył się 26 Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Finał został rozegrany na Stadionie Olimpijskim. Do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn. Ekipa ze Śremu zajęła wysokie 5 miejsce!

Uczestnicy rywalizowali w dwóch częściach: części teoretycznej i części praktycznej. Część teoretyczna składała się z testu wiedzy oraz testu skrzyżowań. Część praktyczna składała się z przygotowania pojazdu do jazdy, jazdy sprawnościowej motorowerem i samochodem oraz udzielania pierwszej pomocy.

Serdecznie gratulujemy chłopakom i życzymy im dalszych sukcesów!

Zostaw komentarz