+1
0
+1
0

Pięknie z własną publicznością w ostatnim „domowym” meczu na poziomie IV ligi pożegnali się piłkarze Kotwicy. Rozgromili bowiem Pogoń Łobżenicę 10:0 i fetowali awans do III ligi.

Berdychowski Kwiecien2 2024

Choć kórnicki zespół awans zapewnił sobie trzy kolejki przed końcem rozgrywek, to trener Tomasz Nawrot zapowiedział, że jego zespół będzie grał do końca o komplet punktów. Słowa dotrzymuje. Po wygranej w Tarnowie Podgórnym w sobotę jego podopieczni urządzili sobie kanonadę w starciu z Pogonią Łobżenica. Z IV ligą przed własnymi kibicami pożegnali się odnosząc rekordowe zwycięstwo na tym poziomie. Zaaplikowali bowiem rywalom aż 10 goli.

Strzelecki festiwal już w 3 minucie rozpoczął Ernest Korek, a po chwili podwyższył Patryk Uliński, którego po pół godzinie na skutek kontuzji zmienił Jakub Rasiak. To właśnie on podwyższył na 3:0, a przed przerwą do siatki rywali trafili jeszcze Filip Wełniak i… bramkarz Szymon Nowacki, który podszedł do „jedenastki” i skutecznie ją wykorzystał.

Po przerwie Kotwica nie zwalniała tempa i dołożyła kolejne pięć goli. Klasycznego hat-tricka ustrzelił Filip Wełniak, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Szymon Komendziński i ponownie Rasiak.

Po meczu kapitan Patryk Bordych odebrał puchar za mistrzostwo IV ligi, a piłkarze założyli pamiątkowe koszulki z napisem „Kotwica mistrz! III liga nasza!”.

Kotwica2

KOTWICA: Nowacki – Gabski, Jasiński, Komendziński, Korek (59’ Loga), Niemczyk (59’ Patalas), Ceglewski (59’ Sójka), Bordych (70’ Włodarczak), Smykowski (59’ Piaskowski), Uliński (27’ Rasiak), Wełniak.

W ostatniej kolejce Kotwica zagra w Piaskach z walczącą o utrzymanie Koroną. Przypomnijmy, że oba zespoły zmierzyły się już tej wiosny w pucharze. Wówczas górą była Kotwica, która wygrała na boisku rywali 4:3.