Sniezka W Dolsku Fot Zsp Maslowo 8
  • Home
  • Aktualności
  • Śnieżka i krasnoludki zawitały w Dolsku. Przedstawienie z okazji Dnia Dziecka

Śnieżka i krasnoludki zawitały w Dolsku. Przedstawienie z okazji Dnia Dziecka

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lokalni aktorzy przygotowali teatralną niespodziankę dla młodszych i starszych.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Bajkę o królewnie Śnieżce i krasnoludkach zna chyba każdy. Znienawidzona przez złą macochę dziewczynka, znalazła schronienie w chatce leśnych ludków, czyli krasnoludków.
Ponadczasowa bajka znalazła swoje teatralne odbicie na dolskiej scenie. Premierowy spektakl odbył się w piątek, 24 maja. Podczas dwóch występów sala widowiskowa wypełniła się po brzegi, a uśmiech i zaciekawienie nie schodziło z twarzy widzów.
N scenie zobaczyć można było m.in. nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Masłowie, członkinie KGW „Masłowianki” oraz mieszkańców gminy.
Stworzeniem scenariusza, reżyserią i scenografią zajęli się: Beata i Jarosław Szafraniakowie. Przestawienie wzbogaciły utwory muzyczne w wykonaniu Aldony Dworczyńskiej, Magdaleny Socha, Lilianny Grzegorek oraz Zofii Niewrzendowskiej. Obsługą techniczną zajęli się: Kacper Gmerek, Piotr Szymański i Piotr Stajkowski.

Dla młodszych i starszych

W zamyśle twórców przedstawienie było adresowane głównie dla dzieci, które już nie długo obchodzić będą Dzień Dziecka. Wśród publiczności nie zabrakło jednak nieco starszych widzów, którzy z zainteresowaniem śledzili losy sympatycznej bohaterki, czyli Śnieżki i jej przyjaciół.
Ponadczasowa baśń została wzbogacona o współczesne realia, pojawiły się także leśne zwierzęta, które skierowały Śnieżkę do chatki krasnoludków.
Przedstawienie okazało się nie tylko formą rozrywki, ale niosło ze sobą morał, że dobro zawsze zwycięża, a cierpliwość i wytrwałość pozwalają pokonać przeszkody.

Lody dla najmłodszych i zbiórka dla Mai Staszak

Po zakończeniu przedstawienia głos zabrał burmistrz miasta i gminy Dolsk – Tomasz Frąckowiak, który pogratulował inicjatywy, składając jednocześnie życzenia wszystkim matkom z okazji przypadającego dwa dni później Dnia Matki. Życzenia trafiły także dla dzieci, które świętować będą nieco później.
Ponadto na najmłodszych czekała niespodzianka w postaci lodów z lokalnej lodziarni, ufundowanych przez Bibliotekę Miasta i Gminy Dolsk.
Wolontariuszki z ZSP w Masłowie kwestowały ponadto na rzecz ośmioletniej Mai Staszak z Dolska. Przypomnijmy, że dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę i chorobę Hirschshprunga, czyli wrodzoną bezobjawowość jelita grubego. Wymaga stałej opieki.

Osoby, które chcą wspomóc Maję, mogą zrobić to za pośrednictwem internetowej zbiórki: https://zrzutka.pl/jmj8hj?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2yed2K5xypkrjJb9UoB8wK55QUO8aPxkCWsUA-c-Esfu_g5m5mNzUv3WeNHiJL_zWbewZrdTzmLFcOeZVAY8luAsY-L1CJ37FM1FZn6TR3H

Zostaw komentarz