Biegi Ksawery świdurski2
Ksawery Świdurski został mistrzem Wielkopolski w biegu na 100 metrów - fot. MKS MOS

0

Ksawery Świdurski z MKS MOS Śrem został złotym medalistą Mistrzostw Wielkopolski. W swoim debiucie wygrał finałowy bieg na 100 metrów.

Berdychowski Kwiecien2 2024

Końcówka maja obfitowała w starty reprezentantów MKS MOS na mocno obsadzonych zawodach. 22 maja do Oleśnicy udała się trójka zawodników, która chciała sprawdzić się przed czerwcowymi Mistrzostwami Wielkopolski w Poznaniu. Najbliższy podium był Mikołaj Gogolewski, który na 400 metrów zajął czwarte miejsce w kategorii U18 z nowym rekordem życiowym – 0:52,76. Szósty w tym samym biegu był z kolei Kamil Kaźmierczak, który także ustanowił „życiówkę” – 0:53,50. Na 800 metrów wystartowała z kolei Faustyna Szłapka, która z czasem zbliżonym do rekordu – 2:16,66 zajęła szóste miejsce w kategorii U18.

Biegi Mos

Z kolei w minioną niedzielę – 26 maja, w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w LA w kategoriach U12 i U14. O medale było niezwykle ciężko, bowiem konkurencja była bardzo duża. W zawodach udział wzięło bowiem blisko 500 zawodników z całego województwa.

Sukces odniósł Ksawery Świdurski, który debiutował w biegu na 100 metrów. Najpierw z czasem 12 sekund i 33 setne wygrał eliminacje, a następnie o 10 setnych pobiegł wolniej w finale, ale ponownie był najszybszy i zdobył złoty medal i tytuł mistrza Wielkopolski.

Biegi Ksawery Swidurski

Pierwsze swoje starty zaliczyli także młodzi lekkoatleci MKS MOS Śrem, którzy w większości rywalizowali ze starszymi koleżankami i kolegami z innych klubów. Gabriela Lipińska zajęła piąte miejsce w biegu na 600 m (czas 2:07,11), a Antoni Jankowiak był ósmy na 300 metrów  (0:52,44). Pozostali kończyli swoje starty poza czołową dziesiątką:  Zuzanna Fabisiak ukończyła (12), Antonina Rzepka ( 18), Wojciech Zandecki (17) i najmłodsza Amelia Kucharzak (24 miejsce).