• Home
  • Aktualności
  • Integrowali się i bawili w ogrodach proboszczowskich. Festyn rodzinny w Wieszczyczynie

Integrowali się i bawili w ogrodach proboszczowskich. Festyn rodzinny w Wieszczyczynie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Aktywnie, wesoło, bez nudy. Na festynie w Wieszczyczynie bawili się nie tylko parafianie!


Berdychowski Kwiecien2 2024

Parafialny Festyn Rodzinny z roku na rok przyciąga coraz więcej zwolenników integracji i dobrej zabawy. Nie inaczej było w tym roku. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 26 maja w ogrodach proboszczowskich. Bawili się nie tylko parafianie, ale także osoby z mniej lub bardziej odległych miejscowości.

Rodzinna integracja

Pogoda dopisała, frekwencja tym bardziej. Parafialny Festyn Rodzinny organizowany jest od kilku lat i wszystko wskazuje na to, że będzie kontynuowany. Głównym organizatorem imprezy jest ks. Szymon Nowicki – proboszcz parafii pw. św. Rocha w Wieszczyczynie. Pomocy nie odmawiają także parafianie, którzy chętnie włączają się w przedsięwzięcie.

Niedzielne spotkanie upłynęło w radosnej i przyjacielskiej atmosferze. Bogaty i zróżnicowany program sprawił, że nikt nie mógł narzekać na nudę. Bawili się młodsi i starsi.
O oprawę muzyczną imprezy zadbał zespół Pagost.

Artystycznie i magicznie

Parafialna impreza to doskonała okazja, by zaprezentować umiejętności i talenty najmłodszych parafian. Na scenie zobaczyć można było przedszkolaki z Wieszczyczyna oraz uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Masłowie. Występy taneczno-wokalne nagrodzone zostały gromkimi i w pełni zasłużonymi brawami.

Iluzjonista Piotr Szumny zachwycił publiczność magicznymi sztuczkami. W programie nie zabrakło także „mini disco”, które prowadził doświadczony animator – Krzysiek Przyjemski, artystycznego malowania twarzy, zabaw ruchowo-sprawnościowych, kolorowych balonów i baniek mydlanych.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także dmuchańce.

Moc atrakcji zapewnili również członkowie Stowarzyszenia Nieodkryte Tajemnice Ziemi Dolskiej Memoria, którzy przygotowali stoisko z pamiątkami z czasów PRL, dzielili się wiedzą na temat lokalnej historii, zwłaszcza tej mniej znanej, a także przygotowali animację w postaci szukania skarbu.

Młodzież z MDP Masłowo, działającej przy miejscowej jednostce OSP, zaprezentowała pokaz pierwszej pomocy w przypadku potrącenia rowerzysty oraz akcję usuwania owadów błonoskrzydłych.

Nie lada atrakcją okazała się wystawa samochodów i motocykli z okresu PRL. Zachwyt wzbudzało również rękodzieło wykonane przez uczestników terapii zajęciowej z DPS w Psarskiem. Nie zabrakło także stoisk z zabawkami.

Przez cały czas trwania festynu działała kawiarenka, w której można było zakupić domowe ciasto, ciepłe i zimne napoje. Były także kiełbaski z grilla oraz frytki.

Festyn zakończył się zabawą taneczną.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]