1 (9)
W poniedziałek (27 maja) odbyło się spotkanie z Bartłomiejem Wróblewskim, kandydatem do Europarlamentu/ fot. W. Kaptur
  • Home
  • Aktualności
  • Kandydat na europosła Bartłomiej Wróblewski z wizytą w Śremie

Kandydat na europosła Bartłomiej Wróblewski z wizytą w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bartłomiej Wróblewski, kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego odwiedził Śrem. Towarzyszył mu Zbigniew Dolata.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Spotkanie odbyło się w poniedziałek (27 maja) o godz. 20:00 w Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie. Podczas spotkania m.in. wybrzmiały powody dlaczego ważne są wybory, poznano sylwetkę kandydata oraz jego plany. Przyjechał także Zbigniew Dolata, który zapytany o odejście Tomasza Klaczyńskiego z śremskiego PiS – u odpowiedział, że to zdrada i wybór stanowiska.

Bartłomiej Wróblewski zaczął od trzech powodów, dlaczego tak ważne są wybory do Europarlamentu. Po pierwsze można powiedzieć, że są to wybory o wartości, ponieważ w grę wchodzą sprawy najważniejsze jak ochrona życia, ochrona małżeństwa, ochrona rodziny, ochrona prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami, wolność religijna. Kandydat powiedział, że niestety w UE w ostatnich latach narasta chęć odcięcia się od korzeni i porzucenia wartości. Drugi powód jaki wymienił to polska suwerenność. Społeczeństwo polskie, ale też społeczeństwa w całej Europie mają poczucie, że ta suwerenność wymyka się. Coraz więcej kompetencji i w coraz większej ilości spraw urzędnicy w Brukseli chcą mieć ostatnie słowo. Trzeci powód to, że te wybory będą miały wielkie konsekwencje dla naszych kieszeni i podał przykład ideologicznej polityki energetycznej i migracyjnej, które zmienią nasze życie w sposób nie do poznania.

Wróblewski zadeklarował, że chciałby pracować na rzecz wzmocnienia PiS w Wielkopolsce. Jeśli zostanie wybrany na europosła to nie ma zamiaru zniknąć, lecz cały czas być z mieszkańcami naszego województwa.

Zostaw komentarz