Trener Nawrot
Trener Tomasz Nawrot ma powody do zadowolenia. Kotwica wygrała kolejny mecz, który przybliża zespół do awansu do III ligi - fot. M.Fujak

Kotwica gra do końca, 18-latek bohaterem

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Piłkarze Kotwicy Kórnik zrobili kolejny krok, który przybliża ich do awansu do III ligi. Pokonali Huragan Pobiedziska mimo iż do 88 minuty przegrywali. Bohaterem został 18-letni Patryk Uliński.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zgodnie z przypuszczeniami starcie dwóch czołowych drużyn IV ligi było wyrównanym widowiskiem. Oba zespoły czuły przed sobą respekt i w efekcie dogodne pod obiema bramkami można było policzyć na palcach jednej ręki. Kotwica do przerwy poważnie zagroziła raz, ale Tymoteusz Gabski nie zdołał zapewnić gospodarzom prowadzenia. Tymczasem w samej końcówce szczęście uśmiechnęło się do gości, którzy zdobyli gola do szatni. W drugiej części obraz gry niewiele się zmienił. Kotwicy ciężko było się przedrzeć i okazji brakowało. Coś drgnęło dopiero w końcówce, ale strzał Filipa Wełniaka obronił bramkarz Huragana, a niecelnie główkował Michał Patalas. Mecz zbliżał się do końca i wydawało się, że będzie ciężko choćby wyrównać. Tymczasem w 88 minucie Radosław Jasiński w swoim stylu wyrzucił piłkę z autu pod bramkę rywali, a głową w siatce umieścił ją Patryk Uliński. Sędzia doliczył pięć minut, a w trzeciej z nich ponownie trafił 18-letni rezerwowy, który zamienił na gola podanie Komendzińskiego. Nic więc dziwnego, że po ostatnim gwizdku w drużynie Kotwicy wybuchła radość. To kolejny ważny mecz, w którym Kotwa trzy punkty zapewnia sobie w doliczonym czasie. Przypomnijmy, że z Polonią Leszno wygrała po bramce Filipa Wełniaka w 93 minucie.

Ciężko nam się grało, bo rywal dobrze się bronił – powiedział trener Tomasz Nawrot. – Tym bardziej cieszy wygrana w takich okolicznościach. Zespół znów pokazał charakter i walczył do końca – dodał. Zapytany, czy już powoli czuć w Korniku III ligę odpowiedział: – Dopóki matematyka nas nie broni, to zachowujemy chłodne głowy.  

Na 6 kolejek przed końcem kórnicki zespół ma 9 punktów przewagi nad drugim w tabeli Lipnem Stęszew.

KOTWICA: Łuczak – Patalas, Jasiński, Ceglewski, Korek, Bordych, Sójka (78’ Niemczyk), Włodarczak (66’ Komendziśńki, 92’ Maciejewski), Wełniak, Gabski (60’ Uliński), Rasiak (85’ Piaskowski).

W czwartek Kotwica zagra w Kępnie, a w niedzielę o 13.00 podejmować będzie Nielbę Wągrowiec.

Zostaw komentarz