13
Piłkarze Amicus Mórka/Warta II Śrem sprawili niespodziankę i pokonali lidera z Krzemieniewa - fot. M.Fujak
  • Home
  • Sport
  • Rezerwy Warty Śrem lepsze od lidera B klasy

Rezerwy Warty Śrem lepsze od lidera B klasy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Trwa dobra passa rezerw Warty. Po bardzo ciekawym, trzymającym do końca w napięciu meczu Amicus/Warta II pokonał 5:4 lidera B klasy – GKS Krzemieniewo.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Serii czterech spotkań bez porażki drużyny rezerw Warty nie zdołał przerwać lider VIII grupy B klasy.

Piłkarze z Krzemieniewa do Dalewa (tam swoje mecze gra Amicus) przyjechali po 16 zwycięstwo i powiększyć przewagę nad grupą pościgową, która i tak wynosi już 7 punktów. Zwycięstwo nad Amicusem oznaczałoby praktycznie pewny awans. Tymczasem piłkarze Wojciecha Onsorge i Tomasza Gendery nie zamierzali ułatwiać rywalom zadania i mocno się postawili. Choć pierwsza połowa należała do gości, to do przerwy był remis 1:1. Lider objął prowadzenie już w 10 minucie, ale podwyższyć nie zdołał. Tymczasem miejscowi mimo iż atakowali rzadko zdobyli przed przerwą wyrównującą bramkę za sprawą Michała Krause.

Po zmianie stron nie było już widać na boisku, który z zespołów jest liderem tabeli. Mecz się mocno wyrównał, a kibice obejrzeli ciekawe widowisko i aż 7 goli. Wprawdzie w 47 minucie GKS odzyskał prowadzenie, ale po kwadransie wyrównał Patryk Ostrowski. Radość trwała jednak zaledwie 60 sekund bo lider odpowiedział błyskawicznie i znów prowadził. Równie szybka była riposta Amicusa, bo kapitalnie z wolnego przymierzył Michał Wiśniewski i po godzinie gry był remis 3:3.

Taki wynik utrzymywał się bardzo długo i zanosiło się na podział punktów. Tymczasem w 84 minucie w polu karnym przedzierał się Tomasz Gendera, którego w „kleszcze” wzięli obrońcy GKS i arbiter podyktował „jedenastkę”. Tą na bramkę zamienił kapitan – Patryk Ostrowski. GKS rzucił się do ataku, ale w 90 minucie błąd obrońców wykorzystał Bartosz Kowalewski, który trafił na 5:3. Sędzia doliczył pięć minut, ale mimo dwubramkowej przewagi do końca było nerwowo, bo w 93 minucie GKS strzelił kontaktowego gola. Na wyrównanie zabrakło jednak czasu i trzy punkty zostały w Dalewie. Zespół z Krzemieniewa doznał trzeciej porażki w sezonie, ale raczej nie zmieni to faktu, że w przyszłym sezonie grać będzie na boiskach A klasy. Z kolei zespół rezerw Warty przedłużył serię spotkań bez porażki do pięciu (4 wygrane i remis) i wiosną pokazuje, że w nowym sezonie może walczyć o coś więcej niż środek tabeli.

1 czerwca Amicus/Warta II zagra w Buczu z Heliosem II.

Zostaw komentarz