Sokoł Wolfsburg
Reprezentanci Ogniska TKKF Sokół Śrem reprezentowali Polskę podczas Mistrzostw Świata w Niemczech
  • Home
  • Sport
  • Debiut kręglarzy Sokoła na Mistrzostwach Świata

Debiut kręglarzy Sokoła na Mistrzostwach Świata

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kręglarze Ogniska TKKF Sokół w Śremie wzięli udział w I Mistrzostwach Świata w Kręglarstwie, które odbyły się na trzech rodzajach torów w Niemczech. Choć medalu nie zdobyli, to już sam start w imprezie tej rangi to nowa karta historii dla klubu.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Do Wolfsburga, gdzie w dniach 19-20 maja odbywały się mistrzostwa udała się czteroosobowa ekipa Sokoła, która tworzyła reprezentację Polski. Byli to: Magdalena Kaźmierczak, Maria Michałowska, Tomasz Wojciechowski i Rafał Wachowiak. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele 11 państw, a każda kadra składała się z dwóch kobiet i mężczyzn. Rywalami śremskich kręglarzy byli reprezentanci Niemiec, Danii, Włoch, Luksemburga, Brazylii, Belgii, Niderlandów, Szwajcarii i Francji.

Dla zawodników Sokola był to debiut zarówno na imprezie tej rangi, jak i pierwsza styczność z torami nożycowymi, których w Polsce nie ma. W Niemczech zawodnicy rywalizowali bowiem na trzech rodzajach torów, tj. parkietowym, klasycznym i właśnie nożycowym. Dzień przed zawodami mieli okazję na nich potrenować, a potem przyszła już rywalizacja w zawodach. Reprezentanci Polski ze Śremu bardzo dobrze spisali się w eliminacjach. Z trzeciej pozycji awansowali bowiem do ćwierćfinałów. Odpadli jednak w półfinale, gdzie musieli uznać wyższość rywali.

Sokol Kregle


– Już sam występ na imprezie rangi Mistrzostw Świata to duże wyróżnienie dla naszego klubu i miasta – mówi Rafał Wachowiak, prezes Ogniska TKKF Sokół. – Cieszymy się, że mogliśmy się pokazać na torach w Wolfsburgu. Została otwarta nowa karta historii śremskiego sportu, bo niewielu sportowców z naszego miasta startowała na imprezie tej rangi – dodał.

Warto dodać, że dzień przed wyjazdem na mistrzostwa do Niemiec sukces podczas Mistrzostw Polski w kręglach klasycznych w Gostyniu odniosły Magdalena Kaźmierczak i Maria Michałowska. Zawodniczki Sokoła wywalczyły bowiem drużynowe złoto.Zostaw komentarz