Policyjny Piknik (9)
Edukacja i profikatyka - tak było na policyjnym pikniku na śremskiej marinie / fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Płynąc rzeką policjanci edukują seniorów. Dotarli także do Śremu

Płynąc rzeką policjanci edukują seniorów. Dotarli także do Śremu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W ramach działań profilaktycznych, wielkopolscy policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu postanowili przyjąć nietypową formę edukacji społecznej.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Funkcjonariusze z Poznania wyruszyli w rejs rzeką Wartą, by spotkać się z seniorami i porozmawiać o metodach zapobiegania oszustwom. W akcji uczestniczyli także policjanci z Bydgoszczy oraz na śremskim odcinku przeprawy, także nasi mundurowi.

Spotkanie z seniorami odbyło się w śremskiej marinie, gdzie można było się nie tylko wygodnie się rozsiąść i napawać widokiem płynącej rzeki, ale również posilić się kiełbaską znad ogniska i co najważniejsze zasięgnąć porad prosto z ust policjantów.

– Policja nigdy nie poprosi o pieniądze, pracownik banku nigdzie nie będzie chciał haseł i loginów. Zarówno my, jak i pracownicy banków nie możemy w ten sposób działać, gdyż jest to najzwyczajniej niezgodne z prawem, a my jesteśmy po to, aby tego prawa przestrzegać.

– mówi mł. asp. Andrzej Karpiński z Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu.

Te hasła, te jakże istotne zdania, policjanci powtarzają na każdym kroku, podczas każdego spotkania z seniorami, a mimo to oszuści nadal działają i w swoje sieci łapią osoby starsze.

– Coraz częściej oszuści to już nie są osoby z przypadku. Są to osoby dobrze wykształcone, które wiedzą, jak wywierać wpływ i grać na emocjach osób starszych. Szczególnie upodobały sobie one osoby w starszym wieku, gdyż wiedzą, że one są wychowane w takich wartościach, że niezależnie od wszystkiego, należy pomóc drugiemu człowiekowi.

– dodaje policjant.

Te cenne uwagi to jeden aspekt spotkania z policjantami. Kolejnym była możliwość pobrania m.in. bezpłatnego pudełka życia, które należy umieścić w lodówce, a wewnątrz powinny się znaleźć najważniejsze informacje dla służb ratowniczych.

Na koniec odbył się piknik połączony z prezentacją policyjnych motocykli oraz sprzętu, który został dostarczony na śremską marinę.

Śrem był tylko jednym z przystanków na trasie rejsu, który rozpoczął się w Poznaniu, a wielki finał odbędzie się 26 maja w Bydgoszczy.

Zostaw komentarz