Kontrole Autobusów
Policjanci na prośbę rodziców sprawdzają stan techniczny autokaru i trzeźwość kierowcy / fot. KPP Śrem

Śremska policja dba o bezpieczeństwo szkolnych wyjazdów

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zbliżający się koniec roku szkolnego to czas, w którym dzieci i młodzież z niecierpliwością czekają na szkolne wycieczki i wyjazdy. Z tego powodu śremska drogówka intensyfikuje kontrole autokarów, aby zapewnić, że podróżujące nimi dzieci są bezpieczne.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Rano 20 maja, przy Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie, funkcjonariusz drogówki przeprowadził rutynową kontrolę autobusu oraz jego kierowcy. Sprawdzano stan techniczny pojazdu, ważność wymaganych dokumentów oraz trzeźwość kierowcy. Po dokładnym przeglądzie, policjant nie miał żadnych zastrzeżeń. Dzięki temu dzieci mogły bezpiecznie wsiadać do autokaru i wyruszyć w podróż.

To, że rodzice i organizatorzy wyjazdów tak licznie zgłaszają prośby o kontrole, jest wyraźnym dowodem na ich troskę o bezpieczeństwo najmłodszych. Policja śremska podkreśla, że liczba zgłoszeń jest zadowalająca, ponieważ świadczy o odpowiedzialnym podejściu do organizacji szkolnych wycieczek.

Wkrótce rozpoczną się wakacje, a to oznacza jeszcze większą liczbę wyjazdów. Śremska drogówka jest przygotowana na intensywny okres i planuje dalsze kontrole autokarów w wyznaczonych punktach kontrolnych. Funkcjonariusze będą sprawdzać pojazdy i kierowców, aby upewnić się, że dzieci i młodzież bezpiecznie dotrą na letni wypoczynek.

– O punktach kontroli autobusów i naszych działaniach związanych z bezpieczeństwem podczas wakacji będziemy informowali.

– przekazuje podinsp. Ewa Kasińska ze śremskiej policji.

Warto więc śledzić profile społecznościowe KPP Śrem, by być na bieżąco z tymi informacjami.

Kontrole takie są kluczowym elementem działań prewencyjnych, które mają na celu minimalizację ryzyka wypadków drogowych. Policja apeluje do wszystkich organizatorów wyjazdów o kontynuowanie współpracy i zgłaszanie chęci przeprowadzenia kontroli przed każdym wyjazdem.

Bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem, zwłaszcza w sezonie wzmożonego ruchu związanego z wyjazdami szkolnymi i wakacyjnymi. Śremska policja drogowa zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby podróże dzieci i młodzieży były bezpieczne i bezproblemowe.

Zostaw komentarz