Dolsk1
Jakub Furmanowski po zwycięskim finale
  • Home
  • Dolsk
  • Taekwondziści z Dolska podbili Dortmund

Taekwondziści z Dolska podbili Dortmund

Co o tym sądzisz?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Świetnie na arenie międzynarodowej wypadli reprezentanci UKS Taekwondo Dolsk. Z zawodów w Dortmundzie wrócili bowiem z siedmioma medalami, w tym sześcioma o kolorze złota.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Do Niemiec na zawody German ITF Championship wraz z trenerem Grzegorzem Furmanowskim udała się siedmioosobowa reprezentacja klubu z Dolska. O medale rywalizowali oni z przedstawicielami siedmiu państw, tj. Czech, Irlandii, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Niemiec i Polski.

Zmagania stały na wysokim poziomie, ale zawodnicy UKS Taekwondo Dolsk pokazali świetne przygotowanie i zdobyli Dortmund. Każdy wrócił do Polski z medalem. Jakub Furmanowski, Kacper Furmanowski, Marcel Jankowiak, Radosław Bartkowiak, Nikodem Wypiorczyk i Marcel Łagoda dotarli do finałów swoich kategoriach wiekowych i wagowych, a następnie rozstrzygnęli je na swoją korzyść. Byli najlepsi, co sprawiło, że stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając złoto. Z brązowym medale wróciła z kolei Gabrysia Mieloszyk.– To był nasz najlepszy występ za zawodach międzynarodowych odkąd pamiętam – mówi Jakub Furmanowski. – Wszyscy wróciliśmy z medalami, w dodatku większość ze złotymi. Cieszymy się z sukcesów, ale już myślimy i planujemy kolejny międzynarodowy start tym razem w Belgii. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do lipcowych Mistrzostw Europy w Walii – dodał.

Zostaw komentarz