Gepard9
Gepardowcy spisali się na medal
  • Home
  • Sport
  • Turniej Olimpiad Specjalnych – brawo śremscy Gepardowcy

Turniej Olimpiad Specjalnych – brawo śremscy Gepardowcy

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Już po raz 15 w Śremie rozegrano Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Na medal spisali się wszyscy uczestnicy w tym reprezentanci śremskiego Geparda.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W hali Śremskiego Sportu gościło 43 zawodników z ośmiu klubów Olimpiad Specjalnych z Poznania, Łopienna i Śremu. Celem jak zwykle była popularyzacja tenisa stołowego wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną, ale także podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych podczas treningów i rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych. Zawody rozgrywano z podziałem na grupy sprawnościowe, a nie zanim zawodnicy przystąpili do rywalizacji odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia z hymnem i wciągnięciem na maszt flagi Olimpiad Specjalnych.

Dla uczestników było to sportowe święto. Klub Olimpiad Specjalnych „Gepard” Śrem reprezentowała 9-osobowa ekipa pod opieką Alicji i Eliasza Pawlaków. Tym razem żadnemu ze śremskich pingpongistów nie udało się wygrać swojej grupy, ale wszyscy wywalczyli medale. Srebrne medale zdobyli Antonina Choma, Joanna Paluszkiewicz, Jakub Mazur, Rafał Michałowski, Maciej Dudziak i Kamil Augustyniak, a brąz Julia Ignaszewska, Krzysztof Najdora i Jakub Werulik.Organizatorem zawodów był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie – Poznań, a w przeprowadzeniu ich zaangażowali się sędziowie z Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego a także wolontariusze ze śremskiego „ogólniaka” i szkoły katolickiej oraz Szkoły Podstawowej w Czapurach.

Zostaw komentarz