Image
fot. ms.gov.pl

Mord w Żernikach. Czy policjanci pójdą siedzieć?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bezwzględnych kar więzienia dla czworga policjantów chce prokuratura. Mundurowi oskarżeni są w głośnej sprawie zabójstwa w Żernikach w gminie Kórnik.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Wielokrotnie na łamach Tygodnia opisywaliśmy sprawę Moniki G., która zginęła w 2016 roku na firmowym parkingu. Kobietę na oczach matki zadźgał jej były partner, który następnie popełnił samobójstwo. W sprawie prokuratura dopatrzyła się wielu uchybień ze strony policjantów, którzy dziś oczekują na wyrok.

Prokuratura domaga się dla każdego z nich bezwzględnej kary więzienia. Dla dwojga roku i dwóch lat więzienia, a także zakazu wykonywania zawodu policjanta przez 15 lat. Dla dwóch pozostałych funkcjonariuszy chce po 10 miesięcy pozbawienia wolności i również 15 lat zakazu pracy w policji. Prokuratura chce również, aby wyrok podany był do publicznej wiadomości.Z czworga oskarżonych tylko dwie osoby przyznały się do winy. To mundurowy, który fałszował notatki służbowe, które miały świadczyć o tym, że policjanci nie lekceważyli obaw młodej kobiety o swoje życie i zdrowie.

Morderstwo w Żernikach k. Kórnika. Były komendant nie wiedział, co się dzieje pod jego nosem?

Obrońcy oskarżonych wnieśli o warunkowe umorzenie sprawy lub kary więzienia – ale w zawszeniu. Dwoje pozostałych policjantów nie przyznaje się do winy. Ich obrońcy chcą dla nich uniewinnienia. Oskarżeni to Marzena L. (prowadząca sprawę dot. znęcania się nad Moniką G.), Paweł I. (nadzorujący postępowanie prowadzone przez Marzenę L.) oraz Krzysztof W. i Piotr R. oskarżeni o przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy w dokumentach.

Następna rozprawa w tej sprawie odbędzie się 27 maja. Wtedy sąd ma ogłosić wyrok.

Zostaw komentarz