440399306 2126240764415211 5933818955890527512 N
Przedstawiamy seanse filmowe na dni 10. 05. - 16. 05./ fot. W. Kaptur
 • Home
 • Aktualności
 • Repertuar Kinoteatru Słonko (10. 05. – 16. 05.). Na co warto pójść do kina?

Repertuar Kinoteatru Słonko (10. 05. – 16. 05.). Na co warto pójść do kina?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tym razem w ofercie śremskiego kina znalazł się film niemiecko – japońskiej produkcji z 2023 roku pt. ,,Perfect Days”. Dla dzieci przygotowano animowaną przygodę pt. ,,Ucieczka ze zwierzowersum”. Jednak to nie wszystko.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Góry w Śremie! Będzie to już XI Wieczór z Filmem Górskim w Kinoteatrze Słonko. Na ten wyjątkowy wieczór dla miłośników gór przygotowano cztery ciekawe produkcje. Natomiast dzieci z pewnością ucieszą się na wyjście do kina na animację ,,Ucieczka ze zwierzowersum”, w której nie zabraknie superbohaterów, ratowania świata czy przyjaźni. Ale to nie koniec, ponieważ w filmie pt. ,,Supersiostry” również spotkamy się z superbohaterami. W ramach DKF wyświetlony zostanie film ,,Kobieta z…”. Dramat ,,Perfect Days” pokaże widzom prozaiczne czynności, którymi można cieszyć się i które stają się pewnym rytuałem.

Repertuar kina 10. 05. – 16. 05.UCIECZKA ZE ZWIERZOWERSUM (2D DUBBING)

reżyseria: Ricard Cussó

polski dubbing: Klementyna Umer, Maciej Kosmala, Adrianna Izydorczyk, Szymon Kuśmider, Przemek Stippa, Mateusz Weber

Kiedy?

 • piątek, 10 maja godz. 16:00
 • sobota, 11 maja godz. 16:00
 • niedziela, 12 maja godz. 16:00
 • poniedziałek, 13 maja godz. 16:00
 • wtorek, 14 maja godz. 17:30
 • środa, 15 maja godz. 16:00

Opis filmu:

Animowana superprzygoda o superbohaterce i jej superekipie, która musi uratować mieszkające w wielkim mieście zwierzaki przed wciągnięciem w stworzoną przez złoczyńcę wirtualną rzeczywistość! Oto pełna akcji komedia z ważnym przesłaniem, której reżyserem jest twórca filmów „Igrzyska zwierzaków”, „O czym marzą zwierzęta” i „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”. Maggie jest dzielną wombatką, która w przebraniu superbohaterki przeczesuje miasto w poszukiwaniu złoczyńców i ich niecnych występków. W ostatnim czasie ma mnóstwo roboty – ale to nie ze względu na przestępców, których jest rekordowo mało, tylko z uwagi na drobne przysługi, o które proszą mieszkańcy metropolii. Całe dnie spędza na pomaganiu w udrożnianiu kanalizacji czy składaniu zeznań podatkowych, zamiast zająć się starym dobrym ratowaniem świata. Przychodzi jednak dzień, w którym znowu potrzebna będzie jej prawdziwa moc! Oto zły geniusz technologii planuje uwięzić wszystkich mieszkańców miasta w „idealnej” jego zdaniem symulacji komputerowej i odciąć ich od realnego życia. Maggie ani jej pomocnik Ptyś nie mogą na to pozwolić i ruszają na misję, aby uwolnić mieszkańców. Żadna wirtualna rzeczywistość nie może się bowiem równać z pięknem i dobrem prawdziwego świata!

źródło: Kinoteatr Słonko

SUPERSIOSTRY (2D)

reżyseria: Maciej Barczewski

występują: Katarzyna Gałązka, Karolina Bruchnicka, Tymoteusz Frączek, Grzegorz Damięcki, Mateusz Kościukiewicz, Marek Kalita

Kiedy?

 • piątek, 10 maja godz. 18:00
 • sobota, 11 maja godz. 18:00
 • niedziela, 12 maja godz. 18:00
 • poniedziałek, 13 maja godz. 18:00
 • środa, 15 maja godz. 18:00

Opis filmu:

Nastoletnia Ala (Katarzyna Gałązka) nie pasuje do otaczającego ją, prowincjonalnego świata. Wciąż się buntuje i działa na przekór ojcu (Grzegorz Damięcki), nauczycielowi fizyki w miejscowej szkole. Kiedy Ala przypadkiem odkrywa, że posiada supermoce i spotyka siostrę Lenę (Karolina Bruchnicka), o której istnieniu nie wiedziała, jej życie wywraca się do góry nogami – i to dosłownie. Tropem obdarzonych nadnaturalnymi mocami dziewczyn podąża Pułkownik (Marek Kalita) i jego niebezpieczny towarzysz Hektor (Mateusz Kościukiewicz) z tajnego Departamentu 92. Celem żołnierzy jest stworzenie potężnej broni nowej generacji. Aby ją zdobyć są w stanie wiele poświęcić, nawet życie sióstr. Czy po latach rozłąki Ala i Lena będą potrafiły połączyć siły i współpracować? Czy supersiostry ruszą na ratunek nie tylko sobie nawzajem, ale również światu?

„Supersiostry” to nowa jakość filmów o superbohaterach w polskim kinie. Pełna akcji i efektów specjalnych opowieść science fiction o odwadze, determinacji i supermocach, które ma w sobie każdy z nas.

źródło: Kinoteatr Słonko

PERFECT DAYS (2D NAPISY)

reżyseria: Wim Wenders

występują: Kōji Yakusho, Tokio Emoto, Arisa Nakano, Aoi Yamada, Yumi Asô, Sayuri Ishikawa

Kiedy?

 • piątek, 10 maja godz. 20:15
 • sobota, 11 maja godz. 20:15
 • niedziela, 12 maja godz. 20:15
 • poniedziałek, 13 maja godz. 20:15
 • środa, 15 maja godz. 20:15

Opis filmu:

Nowy film twórcy „Lisbon Story” i „Nieba nad Berlinem” to medytacja nad prostotą i pięknem życia. W „Perfect Days” Wim Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienności.

Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem.

Ścieżką dźwiękową jego życia stają się harmonijne dźwięki tokijskiej ulicy oraz utwory w wykonaniu The Velvet Underground, Lou Reeda, Patti Smith i Niny Simone. Film Wendersa to uzdrawiające kino zmieniające codzienność w magię.

źródło: Kinoteatr Słonko

KOBIETA Z… (2D DKF)

reżyseria: Małgorzata Szumowska/Michał Englert

Kiedy?

 • wtorek, 14 maja godz. 19:30

Opis filmu:

Opowieść o Anieli Wesoły. Prowadziła zwyczajne życie – dorastanie w małym miasteczku, praca, miłość, ślub, rodzina. Jednak nigdy nie mogła być w pełni sobą – Aniela urodziła się w męskim ciele. Jakich dokona wyborów? Czy będzie gotowa poświęcić wszystko, by móc żyć normalnie i bez strachu?

Historia jej drogi do korekty płci to inspirująca, trudna i zarazem czuła opowieść o walce o siebie, trudach rodzicielstwa, skomplikowanych relacjach z rodziną i otoczeniem, ale też o pięknie prawdziwej bliskości.

źródło: Kinoteatr Słonko

GÓRY W ŚREMIE. XI WIECZÓR Z FILMEM GÓRSKIM

Koszt karnetu: 40 zł

Kiedy?

 • czwartek, 16 maja godz. 18:00

Góry w Śremie. XI Wieczór z Filmem Górskim – Tydzień Ziemi Śremskiej (tydzien.net.pl)

Co będzie można obejrzeć podczas wieczoru?

1. TRANSCENDENCE

reżyseria: Michelle Smith

Opis filmu:

Adrien Costa wycofał się z profesjonalnego kolarstwa, by realizować marzenia o wspinaniu. Uległ jednak tragicznemu wypadkowi, w następstwie którego rozpoczął swoją wspinaczkową drogę jako parasportowiec. Film jest zapisem drogi Adriena w powrocie do sprawności fizycznej i jego wchodzenia do czołówki wspinaczy z niepełnosprawnościami. Kulminacją tego procesu jest ambitny projekt pierwszego przejścia w górach North Cascades w stanie Waszyngton z legendą tego regionu – Markiem Allenem.

Najlepszy film wspinaczkowy Festiwalu Górskiego 2023

źródło: Kinoteatr Słonko

2. SUBTERRANEAN

reżyseria: François-Xavier De Ruydts

Opis filmu:

Dwa zespoły zapalonych grotołazów starają się pobić dwa rekordy – w najdłuższej i w najgłębszej jaskini Kanady. Dziś, gdy niemal cały świat został odkryty, podziemne korytarze są jednym z ostatnich terenów, pozwalających na prawdziwą eksplorację. Działająca w Górach Skalistych Katie Graham chce przenurkować syfon w Bisaro Anima i pogłębić go. Z kolei ekipa z Vancouver stara się połączyć dwie jaskinie, dzięki czemu powstałby najdłuższy kanadyjski system. Ciasne i błotniste korytarze, pionowe studnie, podwodne zaciski, których nikt jeszcze nie pokonał…  Film „Subterranean” ukazuje fascynujący świat grotołazów i pozwala towarzyszyć im w przygodach oraz – jeśli wszystko pójdzie po ich myśli – w sięgnięciu po rekord.

Najlepszy film o przygodzie i eksploracji Festiwalu Górskiego 2023

źródło: Kinoteatr Słonko

3. SWEET HOME KAMCHATKA

reżyseria: Pep Cuberes/Xavier Esgleas

Opis filmu:

Ekaterina Osiszkina, lat 19, mistrzyni świata juniorów w skialpinizmie. Dzięki Katii jej rodzinna Kamczatka znalazła się na ustach całej skialpinistycznej społeczności. Czy wszyscy mówią o niej, bo wygrywa zawody? Czy z powodu jej wyjątkowego uroku? Podążymy za Katią na daleki wschód Rosji. Odkryjemy razem dzikie piękno tej krainy i wejdziemy na więcej aktywnych wulkanów, niż moglibyśmy się spodziewać.

Film konkursowy Festiwalu Górskiego 2023

źródło: Kinoteatr Słonko

4. ŻYCIE W BIEGU

reżyseria: Grzegorz Lipiec

Opis filmu:

Historia Piotra Hercoga – interdyscyplinarnego sportowca, wielokrotnego zwycięzcy najważniejszych ultramaratonów górskich. To zapis jego drogi od dzieciństwa w biednych i niebezpiecznych dzielnicach komunistycznej Polski na światowe szczyty. Film o ekstremalnej pasji i jej istocie. Wiwisekcja zysków i strat, pokazana również z perspektywy matki, żony i przyjaciół Piotra. Wciągająca opowieść o poświęceniu.

Najlepszy film polski Festiwalu Górskiego 2023

źródło: Kinoteatr Słonko

Cennik Kinoteatru Słonko

Bilety grupowe dot. grup od 10 osób. Za zakup biletu online serwis internetowy pobiera prowizję.

SEANSE 2D

 • bilet normalny – 19 zł
 • bilet ulgowy – 16 zł
 • bilet grupowy – 14 zł
 • Karta Rodzina 3+/ normalny – 16 zł
 • Karta Rodzina 3+/ ulgowy – 14 zł
 • Śremska Karta Seniora – 16 zł

SEANSE 3D

 • bilet normalny – 23 zł
 • bilet ulgowy – 20 zł
 • bilet grupowy – 16 zł
 • Karta Rodzina 3+/ normalny – 19 zł
 • Karta Rodzina 3+/ ulgowy – 17 zł
 • Śremska Karta Seniora – 19 zł
 • okulary – 5 zł

SEANSE DKF

 • bilet normalny – 16 zł
 • bilet ulgowy – 14 zł

Zostaw komentarz