Sp1 Balony
Uczestnicy turnieju z pomarańczowymi balonami na znak protestu przeciwko przemocy
  • Home
  • Sport
  • Uczniowie “jedynki” powiedzieli: STOP przemocy i uzależnieniom

Uczniowie “jedynki” powiedzieli: STOP przemocy i uzależnieniom

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

„STOP przemocy, STOP uzależnieniom” – pod takim hasłem nauczyciele wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 zorganizowali profilaktyczny turniej piłki nożnej dla swoich uczniów.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Turniej przeznaczony był dla uczniów klas VII i VIII, a dzięki współpracy szkoły z Wartą Śrem areną zmagań był REHAU Football Park przy ul. Zamenhofa.

– Nasza szkoła od 15 lat uczestniczy w programie „Szkoły Promującej Zdrowie” – powiedział Tomasz Stawowy, nauczyciel w-f w „jedynce”, który wspólnie z Emilią Grześkowiak, koordynował turniej. – Z okazji zbliżającego się 7 kwietnia Międzynarodowego Dnia Zdrowia postanowiliśmy zorganizować turniej pod hasłem „STOP przemocy, STOP uzależnieniom” – dodał.Jak to przeważnie bywa w takich zmaganiach wyniki były sprawą drugorzędną. Liczył się profilaktyczny cel imprezy dlatego wszyscy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Radę Rodziców. . Na koniec było także pamiątkowe zdjęcie z pomarańczowymi balonami na znak protestu przeciwko przemocy i jednocześnie z życzeniem, aby w przyszłości także jej nie było.

Sp1 Balony2

– Aktywność fizyczna i sport to najlepszy sposób, aby trafić z takim przekazem do młodzieży – uważa Tomasz Stawowy. – Ważne jest, aby uświadamiać od najmłodszych lat jak ważna jest dla naszego zdrowia. Regularne ćwiczenia obniżają prawdopodobieństwo zachorowań na depresję i Inn zaburzania. Aktywność fizyczna pomaga także rozładować negatywne emocje. Ich nadmiar sprawia, że młodzież sięga po substancje psychoaktywne bądź nie panuje nad emocjami i zachowuje  się agresywnie – dodał.

Zostaw komentarz