|

Rodzaje rusztowań oraz ich zastosowania podczas remontu

Rodzaje Rusztowan Oraz Ich Zastosowania Podczas Remontu Wp 1
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Rusztowanie jest niezbędne podczas prac budowlanych. Pozwala dostać się w bezpieczny i prosty sposób na określone wysokości, często nawet do ponad 15 m. Umożliwia np. malowanie i tynkowanie ścian piętrowych budynków oraz wiele innych prac budowlanych. Warto jednak wiedzieć, że na rynku jest dużo różnych rodzajów rusztowań. Poznaj ich sposób działania i zastosowanie.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Rusztowania elewacyjne


Berdychowski Wv

Najpopularniejszy model, dostępny powszechnie w sklepach budowalnych, to rusztowanie elewacyjne. Często jest wykorzystywane na mniejszych budowlach, ale także przy wznoszeniu wysokich budynków. Takie rusztowania cechują się wygodą użytkowania, a pracownicy mogą bezpiecznie wykonywać swoje zadania.

Rusztowania elewacyjne to konstrukcje polecane osobom prywatnym i deweloperom. Zanim jednak kupi się taki rodzaj rusztowania, warto wiedzieć, że mają one różne typy łączeń: modułowe, ramowe i klinowe.

Aby nabyć dobrej jakości produkt, dobrze jest sprawdzić, co oferują rusztowania Krause. To modele słynące z wytrzymałości, solidności i możliwości dopasowania do oczekiwań użytkownika. Dostępne są m.in. w różnych wariantach pod względem wysokości – od 5 do aż 14 m.

Rusztowania przejezdne

Rusztowania przejezdne to konstrukcje mobilne. Od elewacyjnych różnią się przede wszystkim kółkami, które znajdują się na dole. Umożliwiają one bezpieczne przesuwanie obiektu w wyznaczone miejsce. Taka opcja zwiększa komfort i tempo wykonywanej pracy. Rusztowania przejezdne są stosowane na wielu pracach budowy – głównie podczas tynkowania i malowania ścian.

  Eleganckie i modne dodatki do stylizacji - rajstopy damskie

Wybierając rusztowanie tego typu, należy zdecydować się na model wysokiej jakości. Ważne jest m.in. zwrócenie uwagi na kółka. Powinny być wytrzymałe, aby można było bez problemu przesuwać konstrukcję po placu budowy. A jeśli jednak się zepsują? Można kupić nowe. Wystarczy znaleźć właściwe akcesoria i części zamienne do rusztowań, a następnie zamówić je, aby wymienić tylko wadliwy element, a nie całą konstrukcję.

Rusztowania wiszące

Rusztowania wiszące polecane są tylko do miejsc, w których nie ma możliwości poruszania metalową konstrukcją i ustawiania jej przy ścianach. Takie rusztowania montuje się na bokach budowanego lub remontowanego budynku. Sprawdzają się przy drogach oraz przy wysokich budowlach, przy których nie sprawdziłyby się klasyczne rusztowania.

Rusztowanie warszawskie

Ważnym i często spotykanym typem jest także rusztowanie warszawskie. To specjalny model kolumnowy, który łączy się czopowo. W ten sposób moduł tworzy się przez pionowe rury nośne, a te montuje się cieńszymi elementami, które podtrzymują stabilność konstrukcji.

Rusztowanie warszawskie to niewielki obiekt, który sprawdza się przede wszystkim do prac na niedużych wysokościach. Stosuje się je na zewnątrz i wewnątrz, głównie do malowania, tynkowania i ocieplania ścian. To dobre zastępstwo klasycznej drabiny.

Jeśli planujesz remont albo budowę domu, sprawdź, co obecnie oferuje rynek! Przygotuj dom na wiele długich lat, który nie będzie potrzebować szybkiej renowacji. Dowiedz się, jakie są obecnie używane technologie i poznaj nowoczesne metody budowy domów – jakie z nich warto rozważyć?

Zostaw komentarz