15584700465b8ee70fe8a91f2bf2a26fd9ad5ef964 892
Dworzec kolejowy w Manieczkach. Fot: Ogólnopolska Baza Kolejowa.

Dworzec w Manieczkach został wystawiony na sprzedaż

Na sprzedaż w trybie bezprzetargowym została wystawiona położona w Manieczkach nieruchomość o numerze ewidencyjnym działki 19/5. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na tej działce mieści się dawny dworzec kolejowy.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Działka ma nieregularny kształt, jest uzbrojona w prąd, wodę oraz kanalizację. Na terenie działki znajduje się budynek dawnego dworca stacji kolejowej ,,Manieczki” razem z częścią magazynową również tą podziemną, dawnym budynkiem gospodarczym i szaletem. Powierzchnia nieruchomości wynosi niecałe 0,23 ha. Gdyby ktoś z Państwa chciałby zakupić tą nieruchomość, to musi liczyć się z wydatkiem w wysokości dokładnie 80677 złotych i 20 groszy. Małym pocieszeniem może być fakt, że sprzedaż tej nieruchomości na ten moment nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Działka przeznaczona jest na użytkowanie wieczyste.

Na co może zostać przeznaczona ta nieruchomość?

Obszar, na którym zlokalizowana jest działka nie jest objęty obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Budynki dawnego dworca mogłyby zostać przekształcone np. w magazyn. Innym pomysłem, który mógłby zostać zrealizowany w tym miejscu, to przekształcenie obecnego budynku w budynek mieszkalny, podobnie jak stało to się z budynkiem śremskiego dworca. Oczywiście wymagałoby to gruntownego remontu oraz dodatkowego nakładu finansowego od potencjalnego nabywcy.

A co Państwo byście widzieli w miejscu dawnego dworca kolejowego w Manieczkach?

3 Comments Text
 • Działka na której stoi dworzec jest od dawna w użytkowaniu wieczystym, a obecnie następuje sprzedaż a właściwie przekształcenie w własność na rzecz użytkownika wieczystego. Serdeczna prośba do redakcji i autora tekstu o skorygowanie artykuły wprowadzającego opinię publiczną w błąd. Prośba do autora tekstu o skonsultowanie się z pracownikami Starostwa Powiatowego w Śremie, wyjaśnią w czym rzecz 😃

 • Panie Redaktorze.
  Praca dziennikarska wymaga podania rzetelnej informacji. Zweryfikowanej a może też i sprawdzonej u obecnego właściciela .Tak dla zasady.
  Publikowanie informacji fałszywej to zła praktyka. Fałszywa informacja to gra na ludzkich emocjach.
  To dla Pana pewnie nie ma znaczenia . Mam przy okazji uwagę do czytelników Pana artykułów aby byli ostrożni podczas ich czytania , a może po prostu je pomijali .

  Do obecnych właścicieli rozdzwoniły się telefony tworząc zamęt i wspomniane powyżej negatywne emocje.
  Działka 19/5 nie jest sprzedawana .

  Pisze obecny użytkownik / właściciel obiektu Dariusz Wilk Prezes BEJOT sp. z o.o.

 • Zostaw komentarz