Śrem Protest Rolników Marzec 2024 (2)
Protest rolników w Śremie zgromadził około 80 ciągników i innych maszyn rolniczych / fot. M. Czubak

Trwa protest rolników. Obwodnica w Śremie zablokowana

Co o tym sądzisz?
+1
13
+1
8
+1
3
+1
1
+1
1
+1
3
+1
3

Jeszcze przed godziną 8 rano w Śremie ruch wyglądał w miarę, później zaczęło się kotłować, bo ruszył protest rolników na moście w Nowym Mieście nad Wartą.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Około 70-80 traktorów i innych pojazdów rolniczych blokuje obwodnicę Śremu. Rolnicy w ramach protestu ustawili się na trasie wojewódzkiej 434 na wysokości miejscowości Kawcze. Nie przepuszczają żadnych pojazdów, poza uprzywilejowanymi i nagłymi przypadkami.

Blokadę rolniczą w Śremie zaplanowano do godziny 18.00. Później traktory mają się rozjechać i zgromadzenie ma zostać rozwiązane. Na ten moment nie odnotowano żadnych incydentów, protest przebiega bardzo spokojnie.W związku z rolniczym protestem policja przygotowała objazdy.

– Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 434 z ul. Gostyńską kierujący samochodami ciężarowymi jadący z kierunku gm. Dolsk i Książ Wlkp. w kierunku na Poznań będą kierowani ul. Gostyńską, Staszica, Grunwaldzką, Al. Solidarności w kierunku miejscowości Psarskie, Grabianowo i dalej w stronę Czempinia oraz przez Brodnicę w kierunku Mosiny, Lubonia, do Poznania. Na rondzie im. premiera Stanisława Mikołajczyka ciężarówki z kierunku Poznania będą kierowane w stronę Zaniemyśla i dalej na DK11 (powiat średzki). Samochody osobowe będą mogły przejeżdżać przez centrum Śremu.

– wyjaśnia podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Zostaw komentarz