Podczas konferencji prasowej na Starym Rynku przedstawiono śremianina, który będzie startował do Sejmiku Wojewódzkiego. Pośrodku - Wiktor Chicheł, po jego lewej stronie Maciej Jóźwiak, a po prawej Kamil Bandosz./ fot. W. Kaptur
Konferencja prasowa Konfederacji ws. wyborów samorządowych 2024/ fot. W. Kaptur

Śremianin startuje do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
1
+1
6
+1
4
+1
0
+1
0
+1
0

Na liście KWW Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmiku Wojewódzkiego pojawiło się nazwisko śremianina. Kim jest kandydat i czym zajmuje się na co dzień? Dlaczego zdecydował się startować w wyborach?


Berdychowski Kwiecien2 2024

W sobotę (9 marca) na Starym Rynku w Śremie odbyła się konferencja prasowa KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy, podczas której ogłoszono dwóch kandydatów. Udział w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego weźmie osoba urodzona w naszym fyrtlu – Wiktor Chicheł.

Konferencję rozpoczął natomiast Maciej Jóźwiak, lider listy i wiceprezes Ruchu Narodowego Wielkopolska. Jego działalność społeczna i polityczna trwa już od ok. 10 lat. Po krótkim przedstawieniu siebie i swojej działalności Jóźwiak przeszedł do najważniejszych postulatów. Po pierwsze chciałby wspierać drobnych, polskich przedsiębiorców i rolników. Odniósł się do strajku rolników.



Unia Europejska chce zniszczyć polskie rolnictwo. Rolnicy zostali ostatnio brutalnie spacyfikowani przez rząd Donalda Tuska. Dlatego ja będę stawał murem za rolnictwem. Zresztą wszystkich do tego zachęcam. Rolnicy nie walczą tylko o własny interes. Rolnicy walczą o bezpieczeństwo żywnościowe dla wszystkich Polaków. Jeśli zabraknie polskich rolników to będziemy wszyscy skazani na zboże z Ukrainy. Jakie ono jest każdy widzi. Często spleśniałe, zarobaczone, techniczne

– mówił Maciej Jóźwiak podczas konferencji prasowej.

Drugą kwestią, którą chce podjąć jest bezpieczeństwo. Jóźwiak zwrócił uwagę, że z bezpieczeństwem jest coraz gorzej w naszym regionie, a jest to spowodowane falą imigrantów. Jako przeciwnik masowej migracji uważa, że jest zbyt wielu imigrantów w naszym regionie i będzie starał się o zmniejszenie ilości wydawanych pozwoleń na pracę.

Maciej Jóźwiak będzie stał na straży wolności i będzie sprzeciwiał się pomysłom ,,chorego ekologizmu”. Przytoczył przykład Warszawy, gdzie obowiązuje zakaz wjazdu starych samochodów do centrum. Chce się również skupić na sporcie i rekreacji.

Następnie głos zabrał Wiktor Chicheł, który będzie startował z okręgu wyborczego nr 3 pod numerem 3. Wiktor znany jest ze swojego zaangażowania w środowiska patriotyczne i upamiętniania historii. Jest sekretarzem i współzałożycielem Śremskiego Instytutu Historii i badaczem myśli Romana Dmowskiego. Przez kilkanaście lat był sportowcem uprawiającym trzy różne dyscypliny – karate, piłka nożna i koszykówka.

Chicheł wyjaśnił, że miejsce konferencji zostało wybrane nieprzypadkowo. Ze względu, że startuje z komitetu, gdzie są ugrupowania wolnościowe i narodowe to chciał nawiązać do śremskiej tradycji i partii Związek Ludowo – Narodowy, która miała tutaj silne poparcie Śremian oraz wielki wiec w kampanii z 1922 roku w sali Hotelu Bazar na Starym Rynku. Jednocześnie nawiązał również do Śremskiego Instytutu Historii, który został powołany w dawnym budynku Domu Powstańca.

Pierwotnie nie chciałem kandydować. Stroniłem się od kandydowania w jakichkolwiek wyborach. Maciej musiał mnie dość długo nakłaniać. W wyborach do Sejmu mu się nie udało. Tutaj dostałem bardzo poważną propozycję, taką wizję na przyszłość i mimo, że wahałem się długo to zdecydowałem się kandydować. Co też chcę zaznaczyć, że nie idę po żadne stołki, tylko idę dla idei

– o podjęciu decyzji powiedział śremianin.

Wiktor Chicheł zwrócił uwagę na problem korupcji i różnych układów w naszym kraju. Jak stwierdził głównym zadaniem na te wybory jest zdobycie jak największego poparcia, żeby móc jak najlepiej kontrolować, gdzie idą pieniądze i na jakie cele. Kandydat zaapelował do kilku środowisk, które chciałby reprezentować, a są nimi m.in. przedsiębiorcy, rolnicy, sportowcy i wszelkie środowiska antysystemowe. Będzie wspierał upamiętnianie historii i wszelkiego rodzaju patriotyzm lokalny czy ogólnopaństwowy. Podkreślił wagę Powstania Wielkopolskiego, która ma ogromne znaczenie nie tylko dla Wielkopolan, ale też dla całej Polski oraz wspomniał o Wiośnie Ludów, pracy organicznej, konspiracji w czasie i po II wojny światowej, a także o pracy u podstaw.

Trzeba na tym budować naszą społeczność, że Wielkopolanie to zawsze była dobrze zorganizowana grupa. Region, który zawsze stawiała na przedsiębiorczość, ale także na tę pracę u podstaw, żeby krzewić wśród całego narodu tutaj zamieszkującego polskość i przywiązanie właśnie do naszej ziemi, i pracę dla niej

– mówił Wiktor Chicheł, kandydat do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Zostaw komentarz