||

Radny Basaj pyta o finanse w Śremskim Sporcie

Śremski Sport
Finanse Śremskiego Sportu znów pod lupą radnych / fot. arch. red.

Radny Marek Basaj wystosował interpelacje w sprawie umowy, jaką Śremski Sport podpisał z gminą w minionym roku.

Reklama VW Berdychowski

Gminna spółka zarządzana przez Daniela Cicharskiego w 2023 roku realizuje zadanie zarządzenia obiektami sportu i rekreacji na terenie gminy Śrem. Właśnie o to pyta radny Basaj, który docieka o udzielenie informacji w sprawie kosztów z podziałem na poszczególne obiekty.

Radny oczekuje odpowiedzi w następujących kwestiach:

  • kosztów zarządzania poszczególnymi obiektami w podziale na koszty rzeczowe i osobowe;
  • stanu zatrudnienia w spółce wg stanu na dzień 31.12.2022 i 31.12.2023 r. w osobach i etatach;
  • stanu osobowego obsługi poszczególnych obiektów w osobach i etatach;
  • wysokości średnich wynagrodzeń w spółce za lata 2022 i 2023 w podziale na zarząd, kadrę kierowniczą oraz pozostałych zatrudnionych z podaniem ilości osób i etatów;
  • informacji czy realizacja przedmiotowej umowy podlegała kontroli merytorycznej oraz finansowej (w szczególności w zakresie poniesionych kosztów w oparciu o dowody księgowe) ze strony gminy i jakie były jej wyniki?
Jest wykonawca na boisko dla Śremskiego Sportu. Ile zainkasuje?

Na zarządzanie obiektami sportowymi gmina Śrem w 2023 roku przekazała na rzecz spółki Śremski Sport 6 mln zł. Spółka zarządza następującymi obiektami: obiektem sportowym przy ul. Staszica, obiektem sportowym przy ul. Zamenhofa, Stadionem Miejskim, Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Psarskiem, plażą miejską w Śremie.

Wcześniej za kwotę 1 mln 250 tys. zł sportowym mieniem gminy zarządzał podmiot zewnętrzny. Baza jednak była mniejsza, bo obejmowała tylko Stadion Miejski, Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Psarskiem i plażę miejską wraz z przystanią kajakową.