|||

Jest wykonawca na boisko dla Śremskiego Sportu. Ile zainkasuje?

projekt boiska wielofunkcyjnego
fot. ilustrujące arch. srem.pl
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jeszcze przed świętami spółka Śremski Sport rozstrzygnęła przetarg na budowę nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego, które będzie służyło mieszkańcom Śremu i okolic. Firma, która zwyciężyła, przedstawiła znacznie korzystniejszą cenową ofertę, niż ta, która została odrzucona w pierwszym przetargu.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Pierwszy przetarg na budowę nie zakończył się sukcesem, gdyż wykonawca przedstawił koszty przekraczające dostępne środki. Drugi przetarg, który 22 grudnia został zakończony wyłonieniem wykonawcy, już tak.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Obiekt ma wybudować firma Sport Grupa z Mińska Mazowieckiego. Za to zadanie zainkasuje 1 mln 108 tys. zł brutto. Kryterium istotne przy wyborze oferenta to rzecz jasna cena, która stanowi 60 proc. punktacji, pozostałe 40 to dobrowolne wydłużenie gwarancji oraz rękojmi.Co ciekawe, firma która tym razem zwyciężyła w przetargu, startowała również w pierwszym zamówieniu. Wówczas jednak jej oferta była o ponad 380 tys. zł droższa od tej obecnej oferty.

Zadanie, jeśli ostatecznie dojdzie do podpisania umowy pomiędzy stronami, będzie realizowane w formie zaprojektuj i wybuduj.

Nowe wielofunkcyjne boisko nie tylko ma służyć sportowej rywalizacji, ale również stworzyć przestrzeń, w której mieszkańcy Śremu będą mogli aktywnie spędzać swój wolny czas, integrować się oraz promować zdrowy tryb życia. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki przetargu oraz na realizację tego fascynującego projektu, który z pewnością wzbogaci ofertę sportową i rekreacyjną naszego miasta.

Z krótkiego opisu zamówienia wynika, że zakres prac obejmuje wykonanie dwóch rodzajów boisk. Pierwsze o wymiarach około 20 x 40 m z modułową nawierzchnią polipropylenową, a drugie o tych samych wymiarach, lecz w technologii akrylowej na podbudowie betonowej lub asfaltobetonowej. Dodatkowo planowane jest wygrodzenie boiska na terenie działki oraz dodatkowe ogrodzenie pomiędzy kortem tenisowym a boiskiem do koszykówki, z zamontowaniem dwóch furtek. Montaż oświetlenia boiska jest również przewidziany, co umożliwi korzystanie z obiektu po zmroku. Oczekujemy, że nowe boisko wielofunkcyjne stanie się istotnym elementem wzbogacającym infrastrukturę sportową i rekreacyjną naszego miasta.

Zostaw komentarz