+1
0
+1
0

Dziewczyny z SP6 Śrem i chłopcy z Nochowa okazali się najlepsi igrzyskach klas VII-VIII w siatkówkę. Obie te drużyny reprezentować będą gminę i powiat w finałach rejonu.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Organizatorem zmagań był Szkolny Związek Sportowy. Jako pierwsze w sali sportowej śremskiej „szóstki” do rywalizacji przystąpiły dziewczynki. W środę, 31 stycznia, o prym walczyło sześć drużyn. Po eliminacjach grupowych wyłoniono półfinalistów. W pierwszym z nich SP Nochowo łatwo rozprawiło się z SP1, a w drugim SP6 w dwóch krótkich setach ograło SP Zbrudzewo. Zacięty był za to finał. Po dwóch setach był remis i konieczny był tie-break. W nim 15:10 wygrały siatkarki z „szóstki” i to one zostały mistrzyniami igrzysk. Po wygranej 2:0 ze Zbrudzewem trzecie miejsce wywalczyły dziewczyny z SP1.

Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

5 lutego rozegrano z kolei turniej z udziałem chłopców. Tutaj do walki zgłosiło się osiem szkół. Podobnie, jak wcześniej rozegrano najpierw eliminacje grupowe, po których cztery zespoły odpadły z dalszej fazy turnieju. Ostatecznie miano najlepszej drużyny wywalczyli chłopcy z Nochowa, którzy w finale udanie zrewanżowali się SP6 za porażkę ich koleżanek. Trzecie miejsce zajęło Zbrudzewo, czwarte SP4 Śrem, a kolejne SP Katolicka, SP Pysząca, SP2 i SP5.

Mistrzowie reprezentować będą gminę i powiat w dalszych rozgrywkach na etapie finału rejonu.