|||

Śremskie Żyrafy rozdane. Najwyższa powędrowała do…

Żyrafy 2023 (4)
Zdobywcy najwyższej Śremskiej Żyrafy 2023: Ryszard Mitmański, Gosia i Marek Matuszewscy / fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
5
+1
11
+1
12
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Do 26 stycznia śremianie mogli głosować na najbardziej wartościową postać lub inicjatywę, która zasługuje na miano „Śremskiej Żyrafy 2023”. Zwycięzca otrzymał 44 proc. wszystkich głosów.


VW_Berdychowski_400_150(1)

We wtorek po południu w Muzeum Śremskim odbyła się uroczysta gala wręczania Śremskiej Żyrafy 2023 roku. Nominowani do statuetki były: Sklepkomet – pasjonaci kolarstwa górskiego, „Runner’s Power – spełniamy górskie marzenia” – akcja charytatywna, Julia Bartkowiak – Studio Piosenki Melody, Agnieszka Golak – lekkoatletka, Witold Siczyński – rzeźby z piasku, Śremski Klub Morsów Lodzik Śrem.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Wszystkie te osoby i wydarzenia, za którymi one stoją, zasługują na szczególny laur, ale najwyższa Żyrafa mogła powędrować tylko do jednej z nich. W głosowaniu śremian, którzy aż 44 proc. głosów oddali na jedną inicjatywę, zwyciężyła akcja spełniamy górskie marzenia organizowana przez Runners’s Power.– Tak jak mówiłem na scenie, ten pomysł to był taki impuls. Krzysio i Misio Lampę, nie mogli gdzieś wejść na śnieżkę z mamą. Mama utknęła w wózku w połowie góry, ja powiedziałem sobie wtedy, Ania, ja wniosę te dzieci z moimi kolegami z Runner’s Power. Tak sobie to pomyślałem, myślałem, że to będzie mała jakaś inicjatywa, może czworo dzieci, a inicjatywa okazała się taka, że rozrosła się do dziesięciorga dzieci, które nazwaliśmy pięknie skarbami.

– mówi Marek Matuszewski z Runner’s Power, które otrzymało najwyższą Żyrafę.

Jak zaznaczył nasz rozmówca, plany przed nimi są bardzo wysokie.

– Tak jak ta żyrafa jest wysoka, tak my sięgamy wysoko.

– dodał.
Zrobili to! Zdobyli szczyt Śnieżki! Spełniły się dziecięce marzenia

Zanim jednak statuetki powędrowały do laureatów, zebrani w muzealnej sali, zaproszeni goście mogli delektować się wspaniałym występem innej nominowanej do Żyrafy, mianowicie Julii Bartkowiak Studio Piosenki Melody.

Zanim jednak doszło do wręczania Żyraf, burmistrz Adam Lewandowski podziękował przedsiębiorcom i przedstawicielom instytucji, którzy od lat działają na rzecz lokalnej społeczności. Okazjonalne Żyrafy otrzymali m.in. państwo Sypniewicz, Cech Rzemiosł Różnych, śremska jednostka wojskowa czy starosta śremski.

Specjalne wyróżnienie z rąk burmistrza otrzymała ponadto Amatorska Kompania Teatralna.

Zostaw komentarz