1
Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Siatkówce klas V-VI zgromadziły 13 ekip - fot. M.Fujak
  • Home
  • Sport
  • Rekord frekwencji podczas szkolnych Mistrzostw Powiatu w Siatkówce

Rekord frekwencji podczas szkolnych Mistrzostw Powiatu w Siatkówce

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Aż 13 szkolnych reprezentacji wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w Siatkówce klas V-VI. Wśród dziewcząt triumfowały siatkarki z Dolska, a w gronie chłopców uczniowie SP4.


Berdychowski Kwiecien2 2024

We wtorek obie sale sportowe w Szkole Podstawowej nr 6 wypełniły się miłośnikami siatkówki. Szkolny Związek Sportowy zaprosił do rywalizacji uczennice i uczniów klas V-VI. Padł rekord frekwencji, bowiem do zmagań przystąpiło 13 reprezentacji: 7 dziewcząt i 6 chłopców.

Grano na trzech boiskach tzw. „czwórkami”. Każda drużyna musiała mieć po dwie. Mecz składał się z dwóch setów do 20 punktów, a w każdym z nich musiały grać inne „czwórki” danej szkoły. W przypadku remisu opiekunowie wystawiali najmocniejszy skład.Zawody trwały blisko pięć godzin. Ostatecznie w finale dziewcząt uczennice z Dolska pokonały 2:1 SP Nochowo. Trzecie miejsce zajęły młode siatkarki „szóstki”, które pokonały koleżanki z Mchów.

Również w kategorii chłopców o końcowym triumfie decydował tie-break. Po dwóch setach starcia SP4 Śrem z SP Dolsk był remis 1:1. Finałowe starcie wygrali siatkarze „czwórki” dzięki zwycięstwie na przewagi 16.14. Najniższy stopień podium obsadzili uczniowie SP6 dzięki wygranej nad SP1.

Mistrzowie reprezentować będą powiat w finale rejonu.

Zostaw komentarz