|||

Droga Żabno – Grzybno ciągle zamknięta. Na jak długo?

Żabno Grzybno Droga
Tak wyglądał zamknięy fragment drogi w dniu 30 stycznia / fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

Niemal miesiąc zamknięta dla ruchu jest droga powiatowa Żabno –Grzybno. Jak długo jeszcze kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Mieszkańcy Żabna informują nas, że droga Żabno – Grzybno jest już otwarta dla ruchu, ale policjanci w Grzybnie łapią tych, którzy z niej korzystają. Dają pouczenia i mandaty, tłumacząc kierowcom, że droga jest zamknięta dla ruchu i stosowne znaki o tym informują. Postanowiliśmy sprawdzić jak to się ma do stanu faktycznego.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

30 stycznia wyruszyliśmy na drogą i od strony Żabna do Grzybna mogliśmy przejechać bez problemu. Policji żadnej nie spotkaliśmy. Nie spotkaliśmy również żadnego znaku informującego o tym, że droga jest nieprzejezdna. Jedyną informacją, jaka wskazuje na to, że coś może być na drodze jest znak D-4a informujący o drodze bez przejazdu. Niemniej żadnego zakazu ruchu nie było.Inaczej sprawa się ma jadąc od strony Grzybna. Tam już faktycznie, na łuku drogi znajdują się stosowne znaki informujące o tym, że przejazd niniejszym odcinkiem drogi jest niedostępny.

Droga Żabno – Grzybno zamknięta do odwołania

Spytaliśmy o tą sytuację w PZD, które jest zarządcą odcinka. Dominik Różycki był zdziwiony, że od strony Żabna nie ma znaku, bo na ostatnim objeździe tego miejsca wszystkie znaki były ustawione prawidłowo i widoczne dla kierujących. Dyrektor PZD w Śremie zlecił natychmiastowe naprawienie tej sytuacji, by kierowcy nie wjeżdżali na ten odcinek.

Inaczej sprawa ma się z otwarciem drogi.

– Teoretycznie moglibyśmy zrobić to już teraz, ale wolę poczekać, aż poziom wody opadnie, droga będzie sucha, bez kałuż i wówczas otworzyć drogę.

– tłumaczy Dominik Różycki.

Na pytanie, kiedy to się może stać nie otrzymaliśmy konkretnej odpowiedzi.

– Wszystko będzie zależało od pogody.

– dodaje szef Powiatowego Zarządu Dróg w Śremie.

Droga powiatowa 2467P jest wyłączona z użytkowania przez wodę znajdującą się w zbiornikach przed miejscowością Grzybno. Akweny nie pomieścił takiej ilości wody w zbiorniku i ta zaczęła się przelewać przez drogę, stwarzając niebezpieczeństwo dla korzystających z niej.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz