||

Droga Żabno – Grzybno zamknięta do odwołania

Remont Drogi Zablokowana Droga
fot. arch. red. / M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
3
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Fragment drogi powiatowej 2467P jest wyłączony z użytkowania. Taka sytuacja podyktowana jest bezpieczeństwem podróżnych, użytkowników niniejszej drogi.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Zarząd Dróg Powiatowych w Śremie z uwagi na niebezpieczeństwo, zagrożenia dla podróżnych, zdecydował się na wyłącznie fragmentu drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Żabno i Grzybno z użytkowania.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Podyktowane jest to zalaniem drogi przez wodę znajdującą się w zbiornikach wodnych przed miejscowością Grzybno. Akwen nie pomieścił takiej ilości wody w zbiorniku i ta zaczęła się przelewać przez drogę. Teraz dodatkowo wszystko zamarzło, co jeszcze bardziej zagraża uczestnikom ruchu drogowego.Dawnych wspomnień czar. Zjazd absolwentów ZSR Grzybno

Nie wiadomo jak długo jeszcze taka sytuacja będzie się utrzymywała. Należy założyć, że taki stan rzeczy potrwa jeszcze przez dłuższy czas. Po mrozach przyjdą roztopy i pokrywa lodowa zniknie, a w jej miejsce pojawi się znów woda, która nie pomieści się w zbiornikach.

Aktualna sytuacja jest kłopotliwa przede wszystkim dla uczniów dojeżdżających do szkoły rolniczej w Grzybnie właśnie od strony Żabna. Jedyną i najkrótszą drogą objazdową dla tych osób, jest trasa przez Sulejewo – Folwark Sulejewo i dalej do Grzybna.

2 komentarze

  1. Za chwilę objazd przez Folwark Sulejewo będzie niemożliwy! Droga jest bardzo niebezpieczna. Dziura na dziurze , trzeba bardzo uważać żeby nie uszkodzić kół .Może ktoś się w końcu zainteresuje tym odcinkiem? Może redaktor rzuci temat na tapetę? Dodam że postępowanie dotyczące stwierdzenia nabycia tego odcinka przez gminę Brodnica trwa już od 2019 r.

Zostaw komentarz