|

Rozmawiali o psach i wodzie. Spotkanie z sołtysami w Brodnicy

Spotkanie Sołtysów
fot. UG Brodnica / E. Lisek
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Gmina Brodnica jest po wyborach sołtysów. W związku z tym zorganizowano spotkanie, by oficjalnie i formalnie powitać wszystkich nowo wybranych przedstawicieli sołectw z Brodnicy.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W nowej kadencji sołtysów z gminy Brodnica większość z nich… to doskonale znane nazwiska mieszkańcom gminy. Lokalna społeczność „wymieniła” jedynie dwóch z przedstawicieli lokalnej społeczności. Nowymi „głowami” sołectw zostały panie: Julia Okoniewska (sołtys sołectwa Manieczki-Boreczek) oraz Agnieszkę Anioła (sołtys sołectwa Chaławy- Kopyta – Piotrowo).


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Okazja do spotkania więc była i do takiego spotkania doszło w miniony wtorek w Żabnie. Tam wójt Marek Pakowski wspólnie z sołtysami omówili tegoroczne plany związane z funduszem sołeckim oraz zapoznali się z działalnością Fundacji Schronisko dla Zwierząt w Gaju oraz Spółki Wodne. Zanim do tego doszło, Marek Pakowski powitał gości i pogratulował sołtysom wyboru na kolejną oraz pierwsze kadencje. Wójt życzył wszystkim również owocnej kadencji i dobrej współpracy na linii lokalne społeczeństwo-sołtys-samorząd gminny.Następnie głos zabrał Jerzy Semeniuk, prezes Fundacji prowadzącej schronisk w Gaju. Mówił on o dobrostanie zwierząt domowych i problemach, jakie mogą się pojawić na wsiach. Zaapelował do wójta o zorganizowanie spotkania z prawnikami Fundacji, którzy wyjaśniliby zainteresowanym obowiązujące przepisy w zakresie dobrostanu zwierząt.

-Jest takie zapotrzebowanie, bo wiele osób się nas pyta, co mogą, a co jest prawnie zakazane przy trzymaniu zwierząt.

– tłumaczył prelegent.

Następnie głos zabrał Wiesław Klak z Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Śremie. On z kolei mówił o znaczeniu wody i urządzeń melioracyjnych dla prawidłowej równowagi ekologicznej. Oznajmił sołtysom również fakt, że na terenie gminy znajdują się również cieki, akweny lub urządzenia melioracyjne, które podlegają Wodom Polskim, na które, jak z ubolewaniem stwierdził – Spółki Wodne nie mają żadnego przełożenia.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz